Notify Me ile Android Ekranında iPhone Tarzı Bildirimler Gösterin

Mobil
Notify Me ile Android Ekranında iPhone Tarzı Bildirimler Gösterin

Akıllı telefonlarda bildirimleri gösterme şekli önemlidir. Neredeyse önemli sayılabilecek her mobil uygulama “push notifications” olarak bilinen anında bildirimleri iletme özelliğine sahiptir. Android’in özellikle 4.2 Jelly Bean{.broken_link} ile daha da geliştirdiği ekranın üzerinde ikiye bölünmüş bildirim ekranı kullanıcıya ekranı maksimum verimlilikte kullanmayı sağlar.

Android ve iPhone bildirimleri farklı şekilde sunarlar. Android üst kısımda bildirimleri aşağı doğru kaydırılan panelde başlıklar ve özet halinde aktarırken, iPhone üzerinde bildirimleri ekran üzerinde alabilmekteyiz. iPhone ekranı kilitli olsa bile ekran ışığı yanar ve bildirimin içeriğine göre iPhone ekranının ortasında bildirimi görebiliriz. Peki Android telefonunuzun ekranında bildirimleri iPhone tarzında almayı düşündünüz mü? Özellikle iPhone’dan Android’e yeni geçmiş olan kullanıcılar varsa alışkanlıklarını destekleyecek bir uygulamayı aktaracağım.

Notify Me ile Android Ekranında iPhone Tarzı Bildirimler Gösterin

Notify Me isimli Android bildirim uygulaması iPhone tarzında bildirimleri Android ana ekranında gösteriyor. Bu ücretsiz ve mükemmel android uygulaması Android ekranının ışığını yakarak bildirimleri ekranın orta kısmında aynı iPhone’daki gibi gösterebiliyor. Bildirimleri popup şeklinde ekranın önünde açan Notify Me içerisine Android telefonunuzda yüklü olan uygulamalardan bildirim özelliği olanları seçip, iPhone tarzında bildirimleri ekranın ortasında popup şeklinde almak üzere ayarlayabiliyorsunuz.

Notify-Me-android-uygulama-01Notify-Me-android-uygulama-02

Notify Me Android uygulaması ile anında bildirim aldığınız favori uygulamalarınızı ekleyerek (WhatsApp, Facebook, Twitter vs..) iOS işletim sisteminde olduğu gibi iPhone tarzı bildirimler alabilirsiniz. Android Froyo ve üstü uyumlu Notify Me uygulamasının APK’sını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Android ekranına bildirimleri iPhone’dan daha güzel getiren bu uygulamayı beğendiyseniz XDA forumlarından kendisine bir teşekkür mesajı atabilir ya da bir bira ısmarlayabilirsiniz. :)

Notify Me Android uygulamasını indirin.

comments powered by Disqus