Online Döküman Görüntüleme : View Docs Online

Google

Online yani çevrimiçi olarak dökümanlarınızı görüntülemek istiyorsanız, bunun için google docs olarak bilinen google dökümanlar servisini kullanabileceğimizi biliyoruz. Bunun yanısıra google dökümanların docx ve xlsx hizmeti vermesiyle{.broken_link} beraber Ms Office 2007 dosya biçimlerinden docx ve xlsx için bir sıkıntı kalmadığını söyleyebiliriz. Rahatlıkla docx olan bir dosya biçimini doc dosya formatına veya xlsx olan bir dosya formatını xls olarak dönüştürebiliyorsunuz.

Online döküman görüntüleme işlemi için bilgisayarınıza herhangi bir program yüklemenize gerek kalmadan internete bağlı olabilecek herhangi bir alanda döküman görüntüleme işlemini yapabileceğiniz yeni bir servis duyurulmuş. View Docs Online ismiyle geçen bu servis ile beraber dökümanlarınızı online bir şekilde her yerden açabilir duruma geliyorsunuz.

View Docs Online sizden basit bir şekilde döküman dosyanızı yüklemenizi ya da internet üzerinde yer alıyorsa url adresini belirtmenizi istiyor. Ardından dosya yükleme işlemi tamamlanıyor ve dökümanınızı görüntüleyebiliyorsunuz.

iPaper kullanarak dökümanları açan servis üzerinde açtığınız dosyaları arzu ederseniz birçok kanal aracılığıyla paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca blog ve forumlarda sergilemek istemeniz durumunda kullanabileceğiniz kodlar gene görüntüleme ekranında sunuluyor.

View Docs Online (dökümanları görüntülemenin kolay yolu) ile görüntüleyebileceğiniz dökümanların listesi ise şu an için aşağıdaki şekilde sıralanıyor.

Ms Office : doc, docx, xls, xlsx, ppt, pptx, pps
OpenOffice : odt, odp, sxw, sxi …
Pdf : pdf, ps
Metin : txt, rdf

comments powered by Disqus