Online Stres Atın 2 Dakika Mola için Web Uygulamaları

Kültür Yaşam Teknoloji

Bilgisayar başında stres mi yaşıyorsunuz? Ya da bir sürü karmaşa içerisinde boğuldunuz nefes almak mı istiyorsunuz? Online olmayan hayatımızda dışarı çıkıp gezin, temiz hava alın, dinlenin diye tavsiyede bulunabilirdik. Ancak bilgisayar başında geçirmeniz gereken bir zaman dilimi içerisindeyseniz, online stres atmak ve kısa bir süreliğine dinlenebilmek için web uygulamaları mevcut.

Online olarak bilgisayar başında devamlı çalışmanız gereken bir iş yapıyor olabilirsiniz. Ya da sosyal paylaşım sitelerinde uzun zaman geçirmekten sıkıldınız ve kendinize bilgisayar başında vakit ayırmanız gerekiyor. Ara vermeden uzun süren çalışma temposu insanın bağışıklık sistemini düşürerek efektif beyin üretimini de engellemektedir. Bu yüzden kendinize vakit ayırın ve aşağıda aktaracağımız iki web uygulaması ile 2 dakika mola verin.

Do Nothing For 2 Minutes

2 dakika mola verin ve herhangi bir şey ile uğraşmayın. Elini fareden çekmezseniz bu iki dakikayı yaşatmayan bir web uygulaması olan “Do Nothing For 2 Minutes” size dalga sesleriyle dingin bir iki dakika yaşatıyor.

RainyMood

Yağmur sesi aynı dalga sesi gibi insana huzur veren bir özelliğe sahiptir. RainyMood çok kuvvetli olmadan hafif gürültüyle sağanak yağan bir yağmurun çıkardığı sesi oynatıyor. Kısa bir süre dinlemek aynı dalga sesi gibi sizi rahatlatacaktır.

comments powered by Disqus