Online Ücretsiz Müzik Arama ve Dinleme : Grooveshark

Sosyal

Grooveshark isimli online müzik arama ve dinleme servisi herhangi bir şarkıyı internet üzerinden arayıp bulmanızı sağlıyor. İnternet radyosu olarak da kullanılabilen grooveshark, müzik aramanızı gerçekleştirdikten sonra gelen arama sonuçlarına göre istediğiniz şarkıyı ücretsiz bir şekilde çevrimiçi dinlemenize imkan tanıyor.

Grooveshark, basit ve sade bir arayüzle hazırlanmış bir servis ve ana sayfasında müzik aramanızı gerçekleştirebileceğiniz bir arama kutusu var. “Search for music” Müzik aramanızı gerçekleştirdikten sonra ise Grooveshark’ı daha çok sevmeye başlıyorsunuz. Tatminkar bir arama sonucu ile karşınıza çıkan Grooveshark; arama sonuç ekranı, hergün gelişen ve büyüyen müzik kütüphanesi, playlist (çalma listeleri) ve sunduğu alternatiflerle kullanım alışkanlığı yaratan bir yapıya sahip.

Grooveshark üzerinde çalma listenize herhangi bir şarkı ekledikten sonra kaybetmiyorsunuz. Dinlemek için eklediğiniz şarkıları alt kısımda cover resimleriyle beraber gösteriyor. Arzu ederseniz dinlediğiniz şarkılardan playlistler oluşturabiliyorsunuz.

Grooveshark üzerinde yarattığınız çalma listelerinin daha sonraki girişlerinizde kalıcı olmasını sağlamak için üye olmanız gerekiyor. Ancak üye olmadan da online müzik arama ve dinleme işlevini yerine getirebilen Grooveshark, internet radyosu sayesinde farklı radyo kanalları üzerinden müzik dinlemenize olanak sağlıyor.

Online müzik dinlemek isteyen internet kullanıcıları için oldukça cazip özellikler sunan Grooveshark içerisinde geçen artist etiketinden similar, benzer sanatçılara ulaşmak mümkün olabiliyor. Böylelikle beğeniyle dinlediğiniz bir sanatçıya alternatif ama benzer müzik tadında bir başka müzik grubuna veya şarkıcıya ulaşabiliyorsunuz.

İstediğiniz müziğe anında ulaşabilmenizi sağlayan Grooveshark, online ücretsiz müzik arayabilmenizi ve dinleyebilmenizi sağlayan bir servis olarak karşımıza çıkıyor.

comments powered by Disqus