Oyyla.com – Türkçe Digg

Teknoloji

Murekkep.org olarak size yeni bir Web 2.0 oluşumunu tanıtmak istiyoruz. Bildiğimiz gibi Türkiye’de uzun zamandır Türkçe dilde Digg çıkacak mı çıkmayacak mı diye merak ediyorduk. Bugün Oyyla.Com ana geliştiricilerinden Gökhan Çeliker’den aldığım mail’de açıldığını bildirdi. Kendisi ile Türkçe Digg hakkında Webrazzi forumlarında bu konuyu uzun uzun konuşmuştuk.

Üye olup bir kaç yazı ekleyip, var olan sistemi denedim. Bir kaç hata bulmuştum onları da kendisine ilettim. Şu an Beta aşamasında ve bu gibi sorunların çıkması da gayet normal. Altyapı olarak açık kaynak kodlu Pligg sistemini kullanıyorlar, bu da çok iyi bir seçim. Oyyla.com’daki renkler ve butonlar Web 2.0 havasına çok iyi bir şekilde yansıtıyor. Forum’da konuşulan “less is more” felsefesini çok iyi şekilde yerine getiriyor. Dünya, Eğlence, Teknoloji ve Yaşam adında 4 tane kategori bulunduruyor. İleriki zamanlarda kullanıcı sayısının artmasıyla beraber daha da çoğalacağını umuyorum.

Oyyla.com hakkında daha fazla bilgi için Oyyla.com bloguna bakabilirsiniz. Şu an itibariyle 3 kişi tarafından geliştiriliyor. Resmi açılış 20 Mart 2007’de olacak. O zamana kadar girip deneyebilir ve bulduğunuz hataları geliştiricelere bildirebilirsiniz.

Oyyla.com takımına bu konuda kolaylık ve başarıların devamını dilerim.

comments powered by Disqus