PDF Aramaları için PDF Arama Motoru

Google

PDF Arama Motoru – PDF Search Engine, PDF dosyalarına ulaşmanızı sağlayan ve sadece pdf dosyaları için sorgu gönderen Google tarafından güçlendirilmiş bir arama motorudur.

PDF arama motoru ile ulaşmak istediğiniz ekitap (ebook) için arama kriterinizi girip, arama yaptıktan sonra gelen sonuçlardan pdf formatındaki ekitabı indirebiliyorsunuz. Bunun için sonuçlara sağ tıklayıp farklı kaydet seçmeniz yeterli olacaktır.

Bu aşamada şansımı Google üzerinden denemek istiyorum diyenlerdenseniz o zaman Google üzerinden sadece PDF dosya formatındaki sonuçları getirtebilirsiniz. Bunun için arama kısmına “filetype:pdf” eklemesi yapmanız yeterli olacaktır. Örneğin “çanakkale zaferi” olarak pdf araması yapmak için “çanakkale zaferi filetype:pdf” şeklinde aratabilirsiniz.

DocJax döküman arama motoru ile pdf dahil diğer birçok döküman üzerinde arama yapabileceğimizden bahsetmiştik. PDF Search Engine ise sadece PDF dosyaları üzerine yoğunlaşmış, özellikle pdf formatında yayınlanmış ekitaplara (ebook) ulaşabilmek açısından güzel sonuçlar çıkarıyor.

comments powered by Disqus