Pentax Dayanıklı Fotoğraf Makinesi Modellerini Tanıttı

Fotoğraf
Pentax Dayanıklı Fotoğraf Makinesi Modellerini Tanıttı

Dün CP+ Show 2013{.broken_link} kapsamında yeni ürünlerini duyuran birçok marka gibi Pentax da 2013 yılı için yeni modeller tanıttı. Pentax WG-3 ve Pentax WG-10 adını verdiği iki yeni dış ortama dayanıklı fotoğraf makinesiyle, marka içindeki 15nci nesil dayanıklı kamera serisini çıkardı.

 

Pentax WG-3 Özellikleri

Pentax WG-3 özellikleri arasında tabi ki en başta dayanıklılık yer alıyor. Güçlü kasasının içinde 16 megapiksel çözünürlüklü bir CMOS sensör bulunuyor.

Pentax WG-3 modelinde arka aydınlatma teknolojisi kullanmış. Böylece karanlık ortamda çok daha iyi fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra f/2 gibi gayet başarılı bir diyafram değerine sahip 4x optik zum lensi de son derece kullanışlı hale getiriyor bu fotoğraf makinesini. Pentax WG-3’ün aynı zamanda dahili GPS sistemine sahip bir versiyonu da var. Böylece gittiğiniz yeri direkt olarak fotoğraflarınızın EXIF bilgisi üzerinde görebileceksiniz.

Pentax-WG-3

Pentax WG-3 ve WG-3 GPS Fiyatı

Sağlamlaştırılmış kasasıyla Pentax WG-3 fiyatı yurt dışında 300$ gibi sınıfının standartlarında. Dahili GPS içeren Pentax WG-3 GPS fiyatı ise 350$ fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. Mart 2013 içinde internetten satın alabileceğiniz fotoğraf makineleri özellikle extreme sporlar ile uğraşanlar ya da gezmeyi sevenler için bire bir.

Pentax WG-10 Özellikleri

Pentax WG-10 modeli ise WG-3 kadar olmasa da yine sağlamlaştırılmış bir kasaya sahip. Tanıtımını “macera-korumalı” fotoğraf makinesi olarak yapan Pentax haksız değil. Sürekli geziyorsanız, çantanızın içinde bir oraya bir buraya sürüklenmesinden rahatsızlık duymayacağınız kadar sağlam WG-10.

Pentax-WG-10

Teknik özellikleriyle Pentax WG-3 modelinden birazcık daha düşük olan WG-10 14 megapiksel CMOS sensöre sahip. Back-illuminated teknolojisi bu makinede de bulunuyor. Lens olarak WG-10 üzerinde 5X optik zum kapasitesine sahip (35mm formatında 28-140 anlamına geliyor) bir lens bulunuyor. Nisan ayının ortasında 180$ satış fiyatıyla piyasada görebileceğimiz Pentax WG-10 kırmızı ve siyah renk seçenekleriyle karşımıza çıkacak.

 

comments powered by Disqus