Photovisi : Fotoğraflarınızdan Kolajlar Oluşturun

Sosyal

Photovisi fotoğraflarınızdan kolajlar oluşturabileceğiniz ve oluşturduğunuz bu kolajlardan duvar kağıdı (wallpaper) yaratabileceğiniz ücretsiz çevrimiçi (online) fotoğraf kolaj oluşturma sitesidir.

Photovisi özelliklerine değinmeden önce kolaj sanatının ne olduğuna bakabiliriz. Kolaj nedir? Kolaj için resimden resim yapma sanatıdır diyebiliriz. Daha ayrıntılı kolaj tanımı için Vikipedi – Kolaj sayfasına baktığımızda aşağıdaki gibi bir tanım ile karşılaşıyoruz.

Kolajcollage“, düz bir yüzey üzerine fotoğraf, gazete kâğıdı, ve benzeri nesnelerin yapıştırılmasıyla ve bazen boya ile de karıştırılarak uygulanan bir resimleme tekniğidir.

Tekrar Photovisi’ye döndüğümüzde, Photovisi bilgisayarınızda bulunan fotoğrafları ya da Flickr hesabınızda bulunan fotoğrafları kullanarak hızlı bir şekilde çok güzel kolajlar oluşturmanızı sağlar.

Photovisi üzerinde hazır olarak birçok şablon bulunuyor. Photovisi üzerinde bu şablonlardan birisini seçerek işe başlıyorsunuz. Ardından kolaj oluşturmak istediğiniz fotoğrafları karşıya yüklüyorsunuz (upload). Kaydetme işleminden önce kolaj üzerindeki fotoğrafları kesme, silme gibi düzenleme işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz. Kolaj oluşturma işleminizi tamamladıktan sonra ise oluşan kolajı bilgisayarınıza kaydedebilir ya da email ile paylaşabilirsiniz.

18 farklı şablonun yer aldığı üyelik gerektirmeden ücretsiz bir şekilde fotoğraf kolajları oluşturabileceğiniz Photovisi üzerinde istediğiniz kadar kolaj yaratabiliyorsunuz.

comments powered by Disqus