PicArtia : Fotoğraflarınız için Mozaik Efektleri

Sosyal

PicArtia fotoğraflarınıza çevrimiçi mozaik efektleri verebileceğiniz ücretsiz bir sitedir. PicArtia bilgisayarınızda bulunan ya da internet adresi olarak link verebileceğiniz bir fotoğrafı yüklemenize ve hızlı bir şekilde mevcut fotoğrafınızı mozaik fotoğraf haline dönüştürmenize imkan sağlıyor.

PicArtia üzerinde anlatıldığı üzere çok kısa bir zaman diliminde fotoğrafınızı yükleyip mozaik efekti verilmiş haline ulaşabiliyorsunuz. Bunun için mozaik efektinin verilmesini istediğiniz fotoğrafı belirliyorsunuz. Fotoğrafı PicArtia üzerine yüklüyorsunuz. Sonra karşınıza çıkan galeriden mozaik yaratılmasını istediğiniz resmi belirliyorsunuz. Bu aşamada oluşacak mozaik fotoğrafın boyutunu ve çözünürlüğünü görebiliyorsunuz. “Create Your Mosaic” butonuna bastığınızda sistem, oluşacak mozaik fotoğrafı indirebileceğiniz kodu göndermek için email adresinizi istiyor.

Eğer çözünürlüğü daha yüksek isterseniz boyutlara ve buna karşılık gelen fiyatlara bakabilirsiniz.

Sadece Jpg dosya formatının desteklendiği PicArtia üzerinde oluşturulmuş mozaik fotoğraflara PicArtia Gallery üzerinden bakabilirsiniz.

Biraz uğraştıktan sonra dezavantajlarına değinmek gerekirse sistem çok ağır çalışıyor. Birden fazla galeri seçme imkanı yok. Oluşan mozaik fotoğrafın kalitesi ücretsiz olduğu için iyi değil. Yüksek çözünürlükte istendiğinde ücretli hale dönüşüyor.

Resimlerinize efektler verebileceğiniz Photofunia ve FunPhotoBox ile magazin kapağı yaratabileceğiniz WriteOnIt servislerinden sonra PicArtia için fotoğraflarınıza mozaik efekti vermek istediğinizde deneyebileceğiniz bir site diyebiliriz.

comments powered by Disqus