ReklamStore’dan E-ticaret Sitelerine Özel Reklam Çözümü: ReMarketing

Teknoloji

İnternet reklamcılığının önde gelen firmalarından ReklamStore, Türkiye’de ilk defa kullanılacak bir sistem olan “Remarketing” i duyurdu.
Bir süre önce bir Yahoo! Şirketi olan Right Media ile yaptığı anlaşma sonunda altyapısını tamamen yenileyen ReklamStore, duyurduğu Remarketing uygulaması ile e-ticaret şirketlerine, sitelerini satın alma yapmadan terk eden ziyaretçileri ile tekrar etkileşim içine girme imkanı veriyor.

“Yeniden pazarlama” olarak Türkçeye çevrilebilen remarketing, geri dönüşümü yüksek olan davranışsal hedeflemenin (behavioral targeting) bir çeşitidir. Davranışsal hedefleme reklamın nerelerde yapılacağı ile değil, kimlere yapılacağı ile ilgili bir hedefleme modelidir. Remarketing, reklamverenlere, daha önceden sitelerini ziyaret etmiş olan kullanıcılara tekrar ulaşma imkânı verir. Bu model ile reklamverenler, sitelerini ziyaret ederek ürünlerine ilgi gösterdiğine emin oldukları kullanıcılara markalarını tekrar hatırlatma, farklı ürünler tanıtma veya özel kampanyalar sunma şansını yakalar.

Remarketing, online kampanya hedefi, satış, üye veya form toplama gibi geri dönüşümler olan tüm şirketler tarafından kullanılabilir. Başarılı geri dönüş oranları ile dünyada kullanımı özellikle e-ticaret siteleri arasında oldukça yaygındır. E-ticaret siteleri müşterilerinin karar vermesi uzun bir süreçtir. Bu süreçte potansiyel müşteriler farklı siteleri ziyaret ederler. Remarketing ile e-ticaret siteleri bu sürecin içerisindeki kullanıcılara kendilerini tekrar gösterirler.

ReklamStore Hakkında

ReklamStore, internet üzerinde reklam verenlerin ve yayıncıların hızlı, verimli ve etkin bir şekilde e-pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmeleri amacıyla 2007 yılında kurulmuştur. Reklamverenlere ve yayıncılara minimum işlem maliyetleri ile maksimum faydaya ulaşabilecekleri bir online reklam platformu sunan ReklamStore, reklamverenlerin yaptıkları harcamalarda birim başına maksimum geri dönüşü sağlamayı amaçladığı gibi yayıncı sitelere de reklam pazarından hak ettikleri payı elde etmelerini hedefler. Reklamverenlere gösterim, tıklama ve işlem başı fiyatlandırma seçeneklerini sunan ReklamStore, 2009 Ağustos’unda bir Yahoo! şirketi olan Right Media ile yaptığı anlaşma neticesinde birçok global siteye de reklam verme hizmeti sunmaktadır.

comments powered by Disqus