Samsung Galaxy Camera Özellikleri

Fotoğraf
Samsung Galaxy Camera Özellikleri

Samsung’un yeni nesil dijital fotoğraf makinesi Samsung Galaxy Camera, Android işletim sistemi ve dokunmatik ekranıyla Samsung’un akıllı kamerası olarak vitrine çıktı. Özellikle Apple’ın akıllı telefonu iPhone’un yaratmış olduğu mobil ortamda fotoğraf paylaşımının [iPhoneography] günümüzde geldiği noktada, kompakt kameraların yerini akıllı kameraların alması kaçınılmazdı. Samsung, Galaxy Camera dijital fotoğraf makinesi ile Android işletim sisteminin esnekliğini ve gücünü kullanarak çıtayı biraz daha yükseltiyor ve mobil ortamdaki gücünü biraz daha artırıyor. Şimdi gelin sizlere Samsung’un yeni akıllı kamerası Samsung Galaxy Camera özellikleri hakkında biraz bilgi verelim.

Samsung Galaxy Camera Özellikleri

Profesyoneller gibi çekim yapın, Anı kaçırmayın!” sloganıyla sunulan Samsung Galaxy Camera, Samsung ailesinin Android işletim sistemi kullanan birçok üyesinden daha akıllı bir fotoğraf makinesi. Samsung Galaxy Camera özelliklerine baktığımızda söylememiz gereken çektiğiniz fotoğrafları doğrudan internete yükleyebiliyorsunuz. 15 farklı çekim modu ile kolay bir şekilde fotoğraf çekmenizi sağlayan ve oldukça başarılı sonuçlar üreten Samsung Galaxy Camera, fotoğraf sihirbazı aracıyla çeşitli efektleri ve fotoğraf üzerinde düzenlemeleri yapabilmenizi sağlıyor. Elbette Samsung Galaxy Camera’nın son kullanıcı tarafında tercih edilmesini sağlayacak en önemli özelliği ise Android olan bu akıllı telefona kolayca Google Play Store üzerinden Instagram uygulaması yükleyebilir ve fotoğraflarınızı Instagram efektleriyle de düzenleyip paylaşabiliyor olmasıdır diyebiliriz.

samsung-galaxy-camera-ozellikleri

Google’ın Android 4.1 [Jelly Bean] işletim sistemini yine Samsung’un ürettiği 1.4 GHz hızındaki 4 çekirdekli Exynos 4 Quad işlemci ve 1 GB RAM ile çalıştıran Samsung Galaxy Camera 4.8-inç genişliğinde HD Super Clear dokunmatik ekrana sahip. 16.3 efektif megapiksel çözünürlüğe sahip BSI CMOS görüntü sensörünün yanısıra Samsung’un Smart Mode teknolojisini kullanan Galaxy Camera, 21x süper telefoto zoom lens kullanmaktadır. f/2.8 ile 5.9 aralığında diyaframa sahip lens 35mm filme göre 23mm den 483mm e odak mesafesi sunmaktadır. Ayrıca 1/2000’den 16sn’ye enstantane hızı ve ISO 100’den 3200’e Galaxy Camera’nın sunduğu diğer kamera özelliklerindendir.

8GB dahili hafıza yanısıra Mikro SDSC ile 2GB, Mikro SDHC ile 32GB ve Mikro SDXC ile 64gb’a kadar arttırılabilir hafıza desteği sunan Samsung Galaxy Camera, WiFi bağlantısı sunarken 21Mbps’e kadar her zaman online olabilecek şekilde 3G desteğini de sağlamaktadır. 1080p Full HD video kaydı yapabilen Galaxy Camera, görüntü sabitleme özelliğine sahiptir ve toplamda 300 gram bir ağırlığa sahiptir.

Samsung Galaxy Camera Teknik Özellikleri

  • Android 4.1 [Jelly Bean] işletim sistemi
  • 4.8-inç, 308 ppi, HD Super Clear dokunmatik ekran
  • F2.8, 23 mm, 21x super telefoto optik zoom
  • 1.4GHz Exynos 4 Quad-Core işlemci
  • MP4 (Video: MPEG4, AVC/H.264, Audio: AAC) Full HD 1920×1080(30fps), video kayıt
  • 8GB ve microSD kartlar ile artırılabilir hafıza,  micro SDSC ile 2GB, micro SDHC ile 32 GB, micro SDXC ile 64 gb kadar hafıza
  • HDMI 1.4 bağlantı
  • WiFi, 3G, A-GPS
  • 1,650 mAh pil
  • 128.7 x 70.8 x 19.1 mm boyut, 300 gram ağırlık
comments powered by Disqus