Samsung Galaxy Fame ve Galaxy Young Android Telefonları Duyurdu

Mobil
Samsung Galaxy Fame ve Galaxy Young Android Telefonları Duyurdu

Samsung iki yeni giriş seviyesi Android telefonu duyurdu. Samsung Galaxy Fame ve Galaxy Young isimleriyle duyurulan bu yeni Android telefonlar, ilk defa Android işletim sistemiyle tanışacak kullanıcılar için düşünülmüş.

Samsung’un akıllı telefonlarındaki klasik tasarımını yansıtan bu yeni Android telefonlar, Galaxy Fame ve Galaxy Young, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi yüklü olarak satışa sunulacak. Şimdi bu yeni Samsung akıllı telefonların özelliklerine hızlı bir bakış atalım. Aşağıda Samsung Galaxy Young ve Fame için özelliklerin detaylarını bulabilirsiniz.

Samsung Galaxy Young Özellikleri

Samsung Galaxy Young akıllı telefon duyurulan bu iki modelden özellikleri biraz daha düşük olanı. Genç anlamına gelen ismiyle giriş seviyesi Android olduğunu belli eden Samsung Galaxy Young, 1Ghz hızında işlemciye ve 768 RAM‘e sahip. Cihaz üzerinde dahili depolama alanı 4GB olarak belirlenmiş. 3.27-inç ekran 480×320 piksel çözünürlüğe sahip. Samsung Galaxy Young arka kamerası ise 3 megapiksel çözünürlüğe sahip. 24fps hızında VGA video kaydı, Bluetooth 3.0, Wi-Fi, A-GPS, dijital pusula ve 1.300mAh pil.

samsung-galaxy-young-fame

Samsung Galaxy Fame Özellikleri

Samsung Galaxy Fame akıllı telefon ise özellik olarak biraz daha iyi özelliklere sahip. Öncelikle yukarıda saydığımız tüm Galaxy Young özellikleri Galaxy Fame için geçerli olurken, Samsung Galaxy Fame’in farklı olan özellikleri ekran genişliğinin 3.5-inç olması, arka kamerasının 5 megapiksel çözünürlükte olması gibi gözüküyor. Opsiyonel olarak NFC desteğiyle gelen Samsung Galaxy Fame modelinin RAM’i 512MB olarak belirlenmiş.

Samsung’un yeni duyurduğu bu iki model bölgelere göre çift sim kart desteği ile geliyor olacak. Henüz fiyatları konusunda bir açıklama yapılmayan Samsung Galaxy Fame ve Young akıllı telefonların ülkemizde de ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.

comments powered by Disqus