Samsung Galaxy Grand Teknik Özellikleri

Mobil
Samsung Galaxy Grand Teknik Özellikleri

Uzun yıllardır Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlar piyasayı domine ediyor. Samsung Galaxy S2, Galaxy S3, Galaxy Note 2 gibi harika modeller özellikle 2012 yılını Samsung için harika bir yıl olarak geçirmesini sağladı. Fakat bu harika akıllı telefonlar çoğu kişi için satın alınamayacak kadar pahalı fiyatlara sahip. Fakat Samsung, uygun fiyatlı bir akıllı telefon üretmek üzere harekete geçti ve Samsung Galaxy Grand ortaya çıktı. Şimdi bu harika model Galaxy Grand hakkında satın almanıza yardımcı olacak birkaç özellik paylaşımı yapalım.

Tasarım

Samsung Galaxy Grand tasarımı ile Galaxy S3’e inanılmaz büyük bir benzerlik taşıyor. Bu yeni model biraz daha büyük olduğu için göze çarpıyor. 143.5×76.9×9.6mm boyutları daha büyük bir ekranı sığdırabilmek adına büyütülmüş.

Ekran

Galaxy Grand özellikleri arasında en çok dikkat çeken kısım şüphesiz 5 inç boyutlu Super AMOLED ekranı. Büyük boyutlarına rağmen 480×800 gibi nispeten düşük bir çözünürlüğe sahip. Yine de bu, Galaxy Grand fiyatının doğru bir değer olduğunu gösteriyor. Yine de 186ppi piksel yoğunluğuna sahip akıllı telefon bu fiyata alınabilecek seçenekler arasında en iyilerinden biri.

Samsung-Galaxy-Grand

Yazılım

Düşük fiyatı nedeniyle eski moda bir işletim sistemiyle çalışacağını düşünenler için derin bir oh çekme zamanı. Galaxy Grand’ı en iyi seçenek yapanlardan birisi Google Android 4.1.2 işletim sistemiyle çalışıyor olması. Dahası Galaxy Grand’ın Multi-window özelliğini de destekliyor olması. Bunun yanında Galaxy Note 2 üzerindeki en iyi özelliklerden olan Direct Call, Smart Alert, S Video, Popup Video ve AllShare Play de Galaxy Grand’ın en büyük artılarından.

İşlem Gücü

Galaxy Grand, S3 ya Note 2 kadar güçlü bir işlemciye sahip değil. Fakat 1.2 GHz çift çekirdekli işlemcisi en azından iki uygulamayı Multi-Window özelliği ile aynı anda kullanmaya yetecek kadar güç üretebiliyor. 1GB RAM de gayet yeterli bir değer.

Depolama özelliği de Galaxy Grand’ı efsane yapıyor. microSD kart genişleme yuvası il 8GB hafızayı 64GB’a kadar arttırabiliyorsunuz.

Kamera

8 megapiksel kamerası şu an sektör standardı. Bu yüzden son derece yeterli bir çözünürlük. Bunun yanında Full HD video özelliği de gerekliliklerden bir.

Sonuç

Samsung Galaxy Grand yeni model yerine eski teknolojiyi satma için bir taktik diye düşünüldü. Ancak bu telefon S3 ya da Note 2 satın almak için bütçesi yetersiz olanlar için alınabilecek en iyi akıllı telefon.

comments powered by Disqus