Samsung Galaxy Nexus Avea ile Satışa Sunulacak

Mobil
Samsung Galaxy Nexus Avea ile Satışa Sunulacak

Avea’nın satışına başlamayı düşündüğü Samsung Galaxy Nexus, Android işletim sisteminin son versiyonu Android 4.0 ICS, yani Ice Cream Sandwich kod adlı sürümünü kullanıyor. Avea iletişim merkezlerinde yakın bir zamanda satışa sunulması düşünülen Samsung Galaxy Nexus satış fiyatı henüz belli olmamakla birlikte ürünün Türkiye satış fiyatı olarak 1500 TL civarında olacağı tahmin ediliyor.

Samsung Galaxy Nexus Özellikleri ve Android 4.0 ICS

Galaxy Nexus ekran boyutu 4.65-inç ile şu an piyasadaki akıllı telefonlar arasında ciddi oranda büyük bir ekrana sahip şekilde geliyor. sAmoled ekrana sahip olan telefon, Super Amoled HD kapasitif dokunmatik ekran ile hizmet veriyor.  1280 x 700 çözünürlük ile 16:9 geniş ekran ile gerçek HD kalitesi sunan Galaxy Nexus sadece 8.9 mm kalınlığında ve klasik nexus çizgilerine sahip olacak. (hafif uçlardan yatay görünüm) 1.2 Ghz işlemci hızında 1GB RAM ile çalışan Google’ın akıllı telefonu Samsung Galaxy Nexus 135 gram ağırlığında geliyor.

iPhone 4S vs Galaxy Nexus Karşılaştırması

Samsung Galaxy Nexus standart özelliklere baktığımızda NFC özelliğinin yanısıra , GPS, WiFi 802.11a/b/g/n, ve Bluetooth 3.0 gibi teknolojilerin yanısıra hem veri erişimi hem de şarj etmek için USB girişi yer alıyor. Pil içinse 1750 mAh gücünde batarya kullanılıyor.

comments powered by Disqus