Samsung Galaxy Nexus Root,Unlock ve Relock Etmek

Mobil
Samsung Galaxy Nexus Root,Unlock ve Relock Etmek

Samsung Galaxy Nexus, Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi ile çalışan ilk akıllı telefon olarak 2011 Ekim ayında duyurulmuştu. Samsung Galaxy Nexus satışlarına ise Kasım 2011 gibi başlanmıştı.

Android işletim sisteminin sağladığı en büyük esnekliklerden birisi Root etmek, Rom atmak gibi dışarıdan yapılan eylemlere açık olmasıdır. Samsung Galaxy Nexus akıllı telefonu root etmek yani Android 4.0 ile gelen ICS kilidini kaldırmak, özel firmware yüklemek gibi eylemler eğer nasıl ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız size sıkıntı verebilir. Özellikle Samsung Galaxy Nexus ilk kez Android 4.0 kullanan bir akıllı telefon olduğundan root, unlock ve relock etme gibi işlemleri yapma konusunda tereddütleriniz olabilir.

Galaxy Nexus Root Toolkit v1.1 hepsi bir arada bir araç sayesinde Samsung Galaxy Nexus Android 4.0 cihazınızı root etmek, ICS kilidini açmak gibi işlemleri kolayca yapabilirsiniz. Ya da gene Galaxy Nexus Root Toolkit sayesinde kilidi açtıysanız basitçe telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Windows üzerinde tüm Samsung sürücülerinin olması durumunda basit bir arayüzü bulunan bu Galaxy Nexus root etme aracı için tüm ayrıntılara Galaxy Nexus Forumlarından ulaşabilirsiniz. Son not olarak bu şekilde yapılacak tüm işlemlerinizi mutlaka telefonunuzun tam yedeğini alarak yapmalısınız.

comments powered by Disqus