Samsung Galaxy Note III 8 Çekirdekli İşlemci ve 6.3-inç Ekran ile Gelecek

Mobil
Samsung Galaxy Note III 8 Çekirdekli İşlemci ve 6.3-inç Ekran ile Gelecek

Samsung Galaxy ailesinin akıllı telefon ve tablet arası modeli Samsung Galaxy Note serisine yönelik ilk bilgiler açıklanmaya başladı. Samsung Galaxy Note tabletimsi telefon [phablet] olarak duyurulduktan sonra hem sunmuş olduğu geniş ekran hem de özellikleri açısından tablet ve telefon arasında bir mobil cihaz düşünenler için ideal bir ürün olmuştu.

2012 yılında Samsung Galaxy Note II duyurulduktan sonra ilk hafta yaklaşık 5 milyonluk bir satış rakamına ulaşan Samsung bu başarısını Samsung Galaxy Note III ile devam ettirmek istiyor. Takip edenler duymuşlardır Samsung, CES 2013 fuarında tabletler ve üst seviye akıllı telefonları daha da güçlendirecek yeni 8 çekirdekli Exynos 5 Octa mobil işlemcisini tanıtmıştı. Samsung Electronics CEO’su Kwon Oh-Hyun’un bugün yaptığı açıklamaya göre yeni Samsung Galaxy Note III sekiz çekirdekli bu işlemciyi yani Exynos 5 Octa işlemciyi kullanacakmış. Aynı işlemcinin öncesinde duyurulacak yeni Samsung Galaxy S4 üzerinde de görmemiz oldukça yüksek bir ihtimal.

Buna ek olarak sizlere daha önce duyurduğumuz şekilde, yapılan açıklamada Samsung Galaxy Note 3 ekran genişliği hakkında da açıklamalar yapıldı. Samsung Galaxy Note III ekranı 6.3-inç genişliğinde olacakmış.

samsung-galaxy-note

Samsung Galaxy Note II’ye baktığımızda 5.5-inç olan ekran büyüklüğünün 6.3-inç genişliğine, 4 çekirdek olan işlemcinin 8 çekirdekli daha yeni bir işlemciye kavuşacağını söyleyebiliriz. Samsung Galaxy Note III çıkış tarihi ya da duyuru zamanını merak ediyorsanız şöyle bir tahminde bulunabiliriz. İlk Samsung Galaxy Note Ağustos 2011’de IFA Konferansı’nda duyurulmuştu. Benzer şekilde Galaxy Note 2 geçtiğimiz sene Ağustos 2012 gibi duyuruldu. Buna benzer şekilde Samsung Galaxy Note 3 duyurusunu ve çıkış tarihini Ağustos 2013 ya da sonrası gibi bekleyebiliriz.

comments powered by Disqus