Samsung Galaxy S 2 için Android 4.1 Yolda

Mobil
Samsung Galaxy S 2 için Android 4.1 Yolda

Eminiz ki Samsung Galaxy S2 kullanıcıları Android 4.1 Jelly Bean işletim sisteminin nimetlerinden yararlanmak istiyor. Çeşitli custom ROM yükleme seçenekleriyle Android 4.1 arayüzüne sahip olabilseler de resmi bir güncellemenin yerini tabi ki tutmuyor. Üretici tarafından yayınlanan ROM’lardan başkasını yüklemem diyenler için bugün Samsung Kore Galaxy S 2 kullanıcılarının yüzlerini güldürecek bir haber verdi. Şimdilik çıkış tarihi belli olmasa da Samsung Galaxy S 2 için Jelly Bean yolda.

Yüzeysel bir değerlendirmeye bu yeni Android sürümünün artı ve eksilerine bakalım. Önce kötü yanlardan başlarsak, Android 4.1 yükledikten sonra Galaxy S2 hafızası 12GB’tan 11GB’a düşecek Bu yeni sistem bölümlendirmesiyle alakalı bir mecburiyet. Bu kadar temel değişiklikler olduğu için de Samsung güncellemenin yükleme süresinin 1 saati bulabileceğini belirtmiş. Ayrıca OTA olarak değil mecburen Samsung KIES üzerinden yüklenebilecek.

Galaxy-S2

Tabi ki bu bahsettiklerimiz büyük olaylar değil. Şimdi gelelim işin güzel kısmına. Android 4.1 Jelly Bean, Project Butter ve Google Now gibi performansı ve günlük kullanım kolaylığını arttıracak özelliklerle geliyor. Bunların yanı sıra Google+, Google Play Books ve Google Play Movies önyüklemeli olarak telefonunuzda yer alacak. Kamera uygulamasına da ekstra özelliklerin yanında Pop Up Play ve Smart Stay özellikleri de Galaxy S2 kullanıcılarına sunulacak. Artık yapacağımız tek şey Samsung tarafından yeni bir açıklama gelmesi. Yani işin en sıkıcı kısmındayız. Umarız çok da uzun süre bekletmezler.

 

comments powered by Disqus