Samsung Galaxy S3 Dünyanın En Çok Satan Akıllı Telefonu

Mobil
Samsung Galaxy S3 Dünyanın En Çok Satan Akıllı Telefonu

Samsung Galaxy S3 modeli ile şu ana kadar Apple’ın iPhone 4s ile elinde tuttuğu dünyanın en çok satan akıllı telefonu rekorunu kırdı. Samsung tarafından üretilen en başarılı akıllı telefon modelinin Galaxy S3 olduğu su götürmez bir gerçek. Strategy Analytics tarafından yapılan en son çalışma da bunu doğruluyor. Şirketteki analistlerden biri olan Neil Shah:” Samsung Galaxy S3 2012’nin üçüncü çeyreğinde dünya çapında 18 milyon adet sattı. Bu da dünya akıllı telefon pazarının %11’lik büyük bir kısmı ediyor.” Aynı süre zarfı içerisinde Apple 16.2 milyon iPhone 4S satmış bulunuyor. Fakat bu biraz da gelmesi beklenen iPhone 5 modelinin Apple müşterilerini beklemeye itmesiyle de alakalı.

samsung-galaxy-s3-iphone

Bu zaferin Samsung’u yavaşlatmamasını, Apple’ın çok yakın takipte olduğu da belirtiliyor. Strategy Analytics yöneticisi Neil Mawston: “Samsung Galaxy S3’ün dünyanın en çok satan akıllı telefonu olma zaferi çok uzun sürmeyecek gibi gözüküyor. Yeni iPhone 5’in Galaxy S3’ü önümüzdeki 3 aylık dönemde geçmesini ve Apple’ın pozisyonu geri kazanmasını bekliyoruz.”

Daha çıkalı birkaç gün olmasına rağmen iPhone 5 şimdiden dünya çapında 6 milyon adet satıldı. Fakat bu da Apple için rahatlatıcılıktan çok öte bir haber. Zira şu anda akıllı telefon pazarının %75’i android telefonlar tarafından işgal edilmiş. Noel döneminin de yaklaşmasıyla aslında dünya akıllı telefon pazarında olacaklar daha da karışacak. Samsung ve Apple’ın iPhone 5 ve Galaxy S3 savaşı muhtemelen dünyanın en pahalı yarışları arasındaki yerini garantilemiştir.

comments powered by Disqus