Samsung Galaxy S4 Avrupa Satış Fiyatı Belli Olmaya Başladı

Mobil
Samsung Galaxy S4 Avrupa Satış Fiyatı Belli Olmaya Başladı

Samsung’un yeni amiral gemisi üst seviye akıllı telefonu Samsung Galaxy S4 düzenlenen etkinlikle 14 Mart tarihinde tanıtıldı. Samsung Galaxy S4 resmi olarak duyurulurken, sunduğu donanımsal özelliklerle Galaxy serisi akıllı telefonlarda en tepeye yerleşti ve 2013 yılında Samsung’un telefon pazarındaki en büyük kozu olarak ortaya çıkmış oldu.

Samsung Galaxy S4 Nisan ayı sonunda satışa sunulacak ve Mayıs ayı ortasından itibaren ülkemizde satışına başlanacak. Samsung Galaxy S4 için toplam 155 ülkede 327 gsm operatörüyle birlikte satışının yapılması düşünülüyor. Türkiye’de ise Turkcell, Avea ve Vodafone tarafından satışı yapılacak Samsung Galaxy S4 satış fiyatı hakkında resmi duyurusu sonrasında bir bilgi aktarılmamıştı ve satış fiyatı belirsiz bir durumdaydı.

Samsung Galaxy S4 satış fiyatı konusunda ilk Avrupa fiyatları gelmeye başladı. Gsm Arena kaynaklı haberde Galaxy S4’ün İtalya’da €699 fiyatla satışa sunulacağı ve Mayıs ayının ortasından itibaren raflarda yerini alacağı belirtiliyor. Samsung Galaxy S4’ün satış fiyatı Avrupa’nın diğer ülkelerinde ise İtalya’dan daha uygun bir fiyatla, yaklaşık €100 aşağı bir şekilde 600 euro civarında (€600) fiyat etiketiyle son kullanıcıyla buluşturulacakmış. Ek bilgi olarak belirtmek gerekirse ayn segmentte bulunan üst seviye akıllı telefonlar Sony Xperia Z satış fiyatı €600 ve HTC’nin HTC One satış fiyatı €660 civarında bir fiyatla son kullanıcıyla buluşacak gibi gözüküyor.

samsung-galaxy-s4-yan

Renk seçeneği olarak ilk etapta siyah ve beyaz renk seçenekleriyle sunulması düşünülen Samsung Galaxy S4 satış fiyatı bu doğrultuda ülkemizde 2000 – 2500 TL aralığında bir fiyata denk gelecektir. Yine de Samsung Galaxy S4 Türkiye satış fiyatı belli olduğunda ayrıca paylaşıyor olacağız.

comments powered by Disqus