Samsung Galaxy S4 Çıkış Tarihi 14 Mart

Mobil
Samsung Galaxy S4 Çıkış Tarihi 14 Mart

Samsung bir davetiye ile merakla beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefonu Samsung Galaxy S4’ü ne zaman duyuracağını resmen açıkladı. 2013 yılının beklenen üst seviye akıllı telefonu Samsung Galaxy S4 çıkış tarihi resmi olarak 14 Mart 2013 saat 19:00 EST olarak açıklandı.

Samsung’un yeni Galaxy modeli olacak Galaxy S4 sunacağı özelliklerle bir devrim yaratacak mı? Açıkçası bunu öğrenmek için az bir zaman kaldı diyebiliriz. Bir sene önce 2012 yılının Mayıs ayında duyurulan Samsung Galaxy SIII ile milyonlar satan ve devrim niteliğinde bir ürün ile iPhone’un Amerika’daki satışlarını bile geçen Samsung, yeni Galaxy S4 ile aynı etkiyi yaratabilecek mi?

Samsung’un henüz duyurulmadan rakibi olan HTC’nin amiral gemisi HTC One akıllı telefon, Sony’nin CES 2013 etkinliğinde duyurduğu Sony Xperia Z ve Huawei’nin Ascend D2 telefonu şimdiden üst seviye akıllı telefon segmentinde güçlü adaylar olarak Samsung’u zorluyorlar. Samsung’un bu telefon modellerinden daha farklı hangi özellikleri sunacağı açıkçası merakla bekleniyor.

Samsung galaxy s4 çıkış tarihi

Samsung Galaxy S4 resmi duyurusu yapılmadan elbette beklenen belirli özelliklere sahip ve şimdiden Samsung Galaxy S4’ün hangi özellikler ile duyurulacağı konusunda bazı öne çıkan maddeleri listleyebiliriz.

Samsung Galaxy S4 bir android akıllı telefon olarak gelecek ve Android işletim sistemi olarak Android 4.2 Jelly Bean yüklü gelmesi bekleniyor. Donanım tarafında Samsung Galaxy S4 akıllı telefon için belirsizliği devam eden bir işlemci konusu var. Exynos veya Qualcomm olarak dört çekirdek duyurulması beklenen işlemcinin 2GB RAM ile desteklenmesi bekleniyor. Samsung Galaxy S4 ekranı için beklentiler ise 4.9-inç büyüklüğünde Full HD bir ekran ve bu ekranın 1920 x 1080 piksel çözünürlükte gelmesi yönünde oluşuyor. Galaxy S3 için 1280 x 720 çözünürlük söz konusuydu. Super AMOLED ekran ile gelmesi beklenen Samsung Galaxy S4 ile Samsung’un kamera yaklaşımının da tamamen yenileneceği ve değişeceği bekleniyor.

Samsung Galaxy S4 yenilenmiş 13 megapiksel bir kamera ile bekleniyor. 1080p video kaydı yapması beklenen kameranın özellikle yukarıda bahsettiğimiz yeni üst seviye android telefonlar ve iPhone modelleriyle rekabet edebilmesi için oldukça önemli değişiklikler içermesi gerekiyor.

64GB dahili depolama ile duyurulması beklenen Samsung Galaxy S4 için bir üst seviye akıllı telefonda olması beklenen özellikler de bekleniyor. Samsung Galaxy S4 için bu beklenen özellikler ve duyurusu sonrası ek gelecek özelliklerin hepsini 14 Mart 2013 tarihinde hep beraber göreceğiz.

comments powered by Disqus