Samsung Galaxy S4 Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Mobil
Samsung Galaxy S4 Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Güncel : Samsung Galaxy S4 Duyuruldu, Galaxy S4 Özellikleri

Samsung Galaxy S4 Vs. Galaxy S3 Vs. Galaxy Note II Özellikler Karşılaştırması

Samsung Galaxy S4 vs. Apple iPhone 5 vs. HTC One Özellikler Karşılaştırması

Birkaç gün önce Samsung Galaxy S4 özellikleri hakkında şimdiye kadar bildiklerimizi bir araya toplayarak, telefonun çıktığında nasıl bir cihaz olacağını anlatmaya çalıştığımız bir yazı hazırlamıştık. Samsung Galaxy S3 gibi dünya çapında başarılı olmuş bir akıllı telefon varken Samsung Galaxy S4 özellikleri ve fiyatı hakkındaki en küçük bilgi kırıntısı bile insanların merakını ikiye katlamaya yetiyor.

Biz de bu kez Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S4 özellikleri yerine birazcık da ne zaman raflardaki yerini alabileceği hakkında bilgi toparladık ve “Samsung Galaxy S4 Ne Zaman Satışa Çıkacak?” sorusuna cevap vermeye çalıştık. İşe Samsung Galaxy S3 ile başlayalım. 2012 yılı Mayıs ayının sonlarında Galaxy S3 tanıtıldığında bu kadar büyük başarılara imza atacağı çok tahmin edilemese de Samsung’un en üst düzey akıllı telefonu olacağından beklenti yüksek.

Bu tanıtımın üzerinden neredeyse üç ay geçmişti ki ilk Samsung Galaxy S4 çıkış tarihi dedikodusu duyuldu. Sızıntının kaynağı The Korea Times internet sitesiydi ki zaten bu site birçok cihazın çıkış tarihi hakkındaki sızıntıların da kaynağıdır. Tüm bu bilgi parçacıklarını bizzat şirket çalışanları ve yetkililerine dayandıran The Korea Times çoğu zaman bilgi sızdırmak yerine dedikodu üretiyor.

Samsung Galaxy S4 Çıkış Tarihi:

Samsung Galaxy S4 çıkış tarihi için ilk duyulan dedikodu özetle “Samsung sıradaki yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S4’ü önümüzdeki yıl Barselona’da yapılacak MWC’de tanıtmaya hazır.” idi ve bir şirket yetkilisi tarafından sızdırılmıştı. Süper değil mi çok az kalmış? Aslına bakarsanız Galaxy S4 çıkış tarihi için bu biraz saçma. Geçtiğimiz yıl Samsung Galaxy S3 çıkış tarihi için de benzeri dedikodular çıkmış fakat Koreli teknoloji devi Samsung en iyi akıllı telefon modelini MWC içerisinde değil kendi düzenlediği bir organizasyonla tanıtmıştı. Şimdi dünyanın en başarılı android telefon modeli olmayı başarmış Galaxy S3, zaten Samsung Galaxy S4 özellikleri hakkındaki beklentileri arttırıyor. Böyle büyük bir beklenti içerisindeyken ve Samsung Galaxy S3 ile markanın prestijini arttırmışken, şirketi bir adım ileriye taşıması beklenen Samsung Galaxy S4 tanıtımı için özel bir organizasyon düzenlenmeyeceğini düşünmek biraz saçma. Zaten daha bu dedikodu yeni yayılmaya başlamışken Samsung’un resmi twitter sayfası @samsungtomorrow üzerinden bu bilgi sızıntısı “dedikodu” olarak nitelendirildi. Toparlamak gerekirse herkes geçtiğimiz yıl Galaxy S3 tanıtım toplantısının yapıldığı Mayıs ayına yakın bir tarihte Galaxy S4 piyasaya çıkar diye düşünüyor, aslında umut ediyor. Samsung Galaxy S4 çıkış tarihi için kesin bir zaman vermek maalesef ki güç, hele ki Galaxy S4 ekran üretiminde teknolojik sorunlar yaşanmışken tanıtım tarihinin daha da gecikmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

galaxy-s4-cikis-tarih
comments powered by Disqus