Samsung Galaxy S4 Özellikleri – Batarya / Şarj

Mobil
Samsung Galaxy S4 Özellikleri – Batarya / Şarj

Samsung Galaxy S4 özellikleri, daha telefon piyasaya çıkmadan akıllı telefon özellikleri arasında en çok ilgi çeken detaylar olsa gerek. Sizin için Galaxy S4 özellikleri hakkında sızan bilgileri kategorize ettik. Bu yazımızda Galaxy S4 batarya ömrü, şarj olma süresi gibi bilgi kırıntılarını paylaşacağız. Samsung Galaxy S4 çıkış tarihi gelene kadar elimizdeki en net bilgileri size ulaştıracağız.

Samsung Galaxy S4 Özellikleri / Batarya

Yazımıza bir şeyi kendimize itiraf ederek başlayalım; her zaman daha fazlasını istiyoruz. Samsung Galaxy S4 özellikleri , hatta telefonun kendisi de buna bir kanıt olarak gösterilebilir. Akıllı telefon kullanıcılarının en çok istediği şey hiç şüphesiz akıllı telefon batarya ömrünün daha da uzamasıdır. Akıllı telefon üreticileri de her geçen gün kullanıcıların bu isteklerini karşılayan ürünler piyasaya sürüyor. Galaxy S4 öncesi modellere bir göz atarsak Galaxy S2 bataryası 1650 mAh güç üretebiliyordu ve “idare eder” bir batarya ömrüne sahip. Ardından gelen ve en iyi akıllı telefon seçilmesi muhtemel Galaxy S3 2100 mAh enerji taşıyan son derece güçlü bir batarya ile çalışıyor. Buna rağmen Samsung Galaxy S3 pil ömrü çoğu kullanıcı için ucu ucuna yetiyor.

Ortalama bir kullanıcının Samsung Galaxy S3 ile yaptığı işlemleri hesaba katarsak akıllı telefon bir günü ancak çıkarıyor. Hele bir de daha ağır kullanımda (TV izlemek, telefonla konuşmak, sürekli internet bağlantısı gibi) günün ortalarını biraz geçince şarj aleti aramaya başlıyorsunuz. Peki daha uzun pil ömrü sağlanabilir mi? Bu sorunun cevabı evet. Motorola RAZR Maxx modeline 3300mAh gücünde bir batarya koyarak batarya ömrünü uzatmayı başardı, buna rağmen telefon hala ince bir yapıya sahipti. Samsung Galaxy S4 özellikleri arasında yer alması gereken daha doğrusu beklenen batarya 3300mAh gibi yüksek bir rakam olmasa da bir önceki modelden (2100mAh) daha yüksek olacağı kesin.

Samsung Galaxy S4 Özellikleri / Şarj

nexus-4-kablosuz-şarj-aleti Piyasaya son çıkan akıllı telefon modellerini genelini düşünürsek, kablolu şarj artık demode bir sistem halini almış gibi gözüküyor. Nexus 4 kablosuz şarj aleti bu teknolojinin kullanılabilir olduğunun en iyi göstergesi. Galaxy S4 özellikleri arasında kablosuz şarj görmemiz aslında şaşırtıcı olmayacak. Zaten yalnızca Samsung Galaxy S4 değil yeni çıkan tüm akıllı telefonlar Qi Kablosuz Şarj standardına uygun olarak üretilecek. Bu sayede cafe’lerde, havaalanlarında ya da benzeri ortamlarda tüm cihazlarla uyumlu kablosuz şarj sistemleri olacak ve telefonlarımızı şarj edebileceğiz. Galaxy S4 özellikleri içinde tabi ki Samsung markasını taşıyan kablosuz şarj standı olması da bekleniyor. Gelin biraz daha aykırı düşünelim. Samsung Galaxy S4 kinetik enerji ile şarj olsa çok iyi olmaz mıydı? Düşünün koşuya çıktınız ve Samsung Galaxy S4 yanınızda. Attığınız her adım yavaş da olsa Galaxy S4 şarjına katkıda bulunuyor. Belki de bu sistem ile akıllı telefonunuzun günlük enerji ihtiyacının %20-30 gibi bir kısmını karşılayabilirsiniz. Gün içinde elinizde şarj aleti priz aramanızın önüne geçmeye yetecek bir miktar. Fazla mı hayalperest? Evet. Uygulanabilir mi? Neden olmasın. Bu tip teknolojilerin kullanılması çok zor değil ancak verimli de değil. Yani Samsung Galaxy S4 özellikleri arasında kinetik enerjiyle bataryanızı şarj etme olmayabilir ama yakın gelecekte bu teknolojiler bizi bekliyor gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S4 Teknik Özellikleri sayfasına git»

comments powered by Disqus