Samsung Galaxy Tab 10.1 İnceleme

Mobil
Samsung Galaxy Tab 10.1 İnceleme

7 inç boyutundaki birinci nesil P1000 serisi Samsung Galaxy Tab’ın ardından, yeni Samsung Galaxy Tab 10.1, yani 10.1 inç ekran boyutundaki Samsung Galaxy Tab dünyanın en ince tableti olarak sunuluyor. Samsung Galaxy Tab 10.1 Türkiye’de yakın zamanda yaygınlaşacak. Öncesinde bu tablet pc hakkında nedir ne değildir, fiyatı ve özelliklerine bakalım.

Yeni Samsung Galaxy Tab 10.1

Tablet PC için olan Android işletim sistemi HoneyComb kullanacak olan Samsung Galaxy Tab 10.1 en güncel sürüm olan Android 3.1 ile gelecek. 1GHZ hızındaki NVIDIA’nın çift çekirdekli işlemcisi Tegra 2 ile oldukça hızlı olan Samsung Galaxy Tab 10.1 dünyanın en ince tablet bilgisayarı olarak karşımıza çıkıyor.

Daha önce Apple iPad 2 özelliklerine baktığımız zaman ağırlık , incelik ve hafiflik olarak önce çıkan iPad 2 dikkate alındığında Samsung Galaxy Tab 10.1 daha ince ve daha hafif bir tablet pc. Bu özelliğiyle Apple iPad 2’yi geride bırakıyor. Sadece 595 gram ağırlığında olan Galaxy Tab 10.1, 8.66 mm kalınlığı sayesinde en ince tablet pc olarak dünya sıralamasında bir numaraya yerleşiyor.

Apple iPad 2 vs Samsung Galaxy Tab 10.1

iPad 2 de olmayan ama yeni Samsung Galaxy Tab 10.1’de olan bir diğer özellik flash desteği. Bunun yanısıra 10 saatlik pil ömrü ile daha uzun bir pil ömrü sunuluyor. MicroSD kart yuvası Samsung Galaxy Tab 10.1’e 32GB’a kadar hafıza artırma imkanı sunuyor. Önde 2MP arkada 3MP led flashlı kameraya sahip.

Samsung Galaxy Tab 10.1 hem ekran boyutu ve özellikleri ile galaxy tab serisinin bu yeni modeline bir tablet pcde olması gereken özellikleri fazlasıyla ekliyor. Hem de Motorola Xoom gibi tablet pc sektöründe Apple iPad 2 tercihini sunduğu avantajlı özellikleriyle kırabilecek kapasiteye sahip bir ürün.

Eğer tablet pc almak istiyorsanız ve tablet pc seçimi yapma aşamasındaysanız samsung galaxy tab 10.1 sunduğu özellikler ile şu anda tablet pc sektöründe en iyi özelliklere sahip tablet pc olarak ön plana çıkıyor.

Tablet PC Bilgileri

Tablet PC Nedir? En İyi Tablet PC Hangisi?{.broken_link}

Tablet PC Fiyatları ve Tablet PC Seçimi{.broken_link}

Tablet PC Almak için 5 Neden{.broken_link}

Apple iPad 2 Özellikleri{.broken_link}

comments powered by Disqus