Samsung Galaxy Tab 7.7 Duyuruldu

Mobil
Samsung Galaxy Tab 7.7 Duyuruldu

Samsung Galaxy Tab serisinin 7 inç ekran boyutundaki serisine devam ettiği Samsung Galaxy Tab 7.7 Berlin’de düzenlenen IFA 2011 fuarında tanıtıldı. Teknoloji devi Samsung son günlerde Apple tarafından açılan patent davalarına karşı yeni galaxy tabletini duyurmakta gecikmedi. Kısaca ilk duyuru sonrası Samsung Galaxy Tab 7.7 özelliklerine bakalım.

Yeni galaxy tablet 7.7 inç boyutunda ve oldukça hafif. Sadece 335 gram ağırlığında olan samsung galaxy tab 7.7, 1.4 GHZ hızında çift çekirdekli bir işlemci kullanıyor ve 1 GB Ram ile geliyor. Yani yeni galaxy tab 7.7 oldukça güçlü ve hızlı.

Samsung Galaxy Tab 7.7 ekran boyutu 7.7 inç demiştik. Super Amoled Plus ekran teknolojisini kullanan yeni galaxy tab’ın ekran çözünürlüğü ise 7.7 inç ekrana göre 1280 x 800 şeklinde ve Samsung’un tabletlere özel görsel arabirimi olan TouchWiz UX kullanılıyor.

Android 3.2 Honeycomb tablet pc işletim sistemi kullanan samsung galaxy tab 7.7 16 GB, 32 GB ve 64 GB dahili depolama alanı imkanı sunarken, microSD kart girişi ile artırılabilir bellek imkanı da mevcut.

Samsung Galaxy Tab 7.7 arka kamerası 3 megapiksel, LED flaş ve otomatik odaklama ile geliyor. Önde ise 2 MP’lik ikinci kamera mevcut olacakmış.

Diğer galaxy tablet bilgisayarlardan alışık olduğumuz üzere Adobe Flash 10.3 desteği ile gelecek olan Samsung Galaxy Tab 7.7 içerisinde Wi-Fi 802.11 a/b/g/n ve Bluetooth 3.0 desteği ile GPS modülü mevcut.

Tablet pc seçimi{.broken_link} olarak 7 inç seviyesinde Samsung’u rakipsiz bırakacak şekilde güçlü özelliklere sahip olan samsung galaxy tab 7.7’nin tam olarak ne zaman çıkacağı ve çıkış tarihi bilinmiyor. Yakın bir zamanda çıkması beklenen galaxy tab 7.7 fiyatı henüz duyurulmadı.

comments powered by Disqus