Samsung, Galaxy Tab 7.7’i Almanya’da Sergilemekten Vazgeçti

Mobil

Samsung, Alman mahkemesinin verdiği satışları durdurma kararının ardından yeni tablet bilgisayarı Galaxy Tab 7.7’yi Avrupa’nın en büyük fuarı kabul edilen IFA2011’de sergilemekten vazgeçtiğini açıkladı.

Samsung ve Apple arasındaki akıllı telefon ve tablet pc patent davaları Nisan ayından bu yana sert şekilde devam ediyor. Apple en büyük rakibi Android işletim sistemi içeren tablet pc ve akıllı telefonların en büyük üreticisi Samsung’u hedef alan davalar açıyor.

Samsung’un Galaxy tablet serisine kattığı son ürün olan samsung galaxy tab 7.7 , 5.3 inçlik Galaxy Note ile birlikte Berlin’deki IFA2011 fuarında tanıtılmıştı. 5.3 inç ekran boyutundaki Galaxy Note ile Samsung, akıllı telefonlarla tabletler arasındaki boşluğu doldurmayı hedefliyordu. Samsung Galaxy Note 5.3 bir akıllı telefon için oldukça büyük ya da bir tablet pc için oldukça küçük görünüyor.

Samsung’tan yapılan açıklamada, henüz 7.7 inçlik samsung galaxy tabletin piyasaya sürülmediği ancak mahkeme kararına saygılı oldukları için fuarda sergilenmesini istemedikleri ifade edildi.

comments powered by Disqus