Samsung ST200F Özellikleri

Fotoğraf
Samsung ST200F Özellikleri

Uygun fiyata şık görünen, gelişmiş özelliklere sahip bir kompakt fotoğraf makinesi arıyorsanız Samsung ST200F en doğru seçimlerden biri olacak. Dayanıklı, güvenilir, renk seçenekleriyle estetik görünüşe sahip. Özellikle dahili Wi-Fi Samsung ST200F’yi kompakt makineler arasında alınabilecek en iyi seçeneklerde üst sıralara taşıyor. Rakiplerinden bir adım öteye geçmeyi başaran bu fotoğraf makinesi fiyatı ile de gerçekten harika. ST200F özelliklerinde biraz daha detaya inelim.

Samsung ST200F Teknik Özellikleri

Samsung’un orta-üst düzey kompakt makineleri arasında yer alan ST200F kaliteli sensörü ile gerçekten başarılı. 16.1 megapiksel çözünürlüğe sahip cihaz 4608×3456 çözünürlüklü fotoğraflar çekebiliyor. Böyle küçük boyutu bir kamera için gerçekten yüksek sayılabilecek bir değer. 80-3200 ISO arasında değiştirilebilen ISO değeri de özellikle karanlıkta hakkını veriyor. Son derece düşük gren miktarı fotoğrafların kalitesini yükseltiyor.

samsung-st200f

Gerçek renkleri başarılı bir şekilde yansıtan Samsung ST200F detaylarda birazcık keskinlik kaybı yaşıyor. Fakat buna rağmen ISO 80 gibi düşük değerlerde yine de keskin fotoğraflar çektiği belirtilmiş. 10x zoom yapabilen 27-270mm eşdeğeri lensi son derece ince ve gövdeye gömülmüş durumda.

f/3.1-5.6 arasında değişen diyafram değeri de gayet başarılı. Öyle ki f/3.1 çoğu D-SLR fotoğraf makinesindeki kit lenslerden daha düşük bir değer. Samsung ST200F makro ve odaklama konusunda da son derece başarılı. Hızlı odaklama yapmasını sağlayan özel odaklama sistemi çabucak güzel fotoğraflar çekmenizi sağlayacak.

3200 ISO - 80 ISO

3200 ISO – 80 ISO

Tüm bu başarılı özelliklerinin yanı sıra ST200F teknik özellikleri arasında en dikkat çekeni 1280×740 çözünürlükte HD video kayıt özelliği. Tek parça halinde maksimum 20 dakika boyunca video çekmenizi sağlayan fotoğraf makinesi gerçekten alınacaklar listesinde üst sıralara tırmanabilir.

Dahili Wi-Fi özelliği ile çektiğiniz fotoğrafları hızlıca paylaşmak, aktarmak veya yazdırmak çok kolay bir hal alıyor. Özellikle sosyal ağ kullanımının arttığı bu dönemlerde fotoğrafların hızlı paylaşımı son derece önemli. Gittiğiniz bir gezide, çektiğiniz fotoğrafları anında paylaşmak isteyebilirsiniz. Fakat her zaman bir bilgisayar bulmanızın garantisi yok. Bu yüzden Wi-Fi Samsung ST200F hanesine bir artı olarak yazılıyor.

samsung-st200f-1

Sonuç

Fotoğraf kalitesi olarak birçok markayı ve modeli geride bırakan Samsung ST200F köşelerde biraz keskinlik kaybediyor olsa da yine de başarılı. Micro SD kart ile arttırabileceğiniz hafıza keşke standart SD kartlarla da uyumlu olsaydı. Özellikle SD kart kullanan bir makineniz varsa ve bunu yükseltmek için ST200F alıyorsanız bir de yeni SD kart almanız gerekiyor.Dahili Wi-Fi ST200F için kesinlikle büyük bir artı. Bir bilgisayara ihtiyaç duymadan fotoğraf paylaşmak son derece kullanışlı bir özellik.

Samsung ST200F fiyatı yaklaşık olarak 300-400TL arasında değişiyor. Doğru zamanlama ve uzun bir araştırma sürecinden sonra çok uygun fiyatlara bu fotoğraf makinesine sahip olabilirsiniz.

 

Kaynak: cNet Reviews{.broken_link}

comments powered by Disqus