SimilarWeb ile Yeni Siteler Keşfedin

Google

Web 2.0 ile beraber internet üzerinde daha fazla site, blog oluştuğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Google’da arama yaparak ya da sosyal ağlar yardımıyla yeni siteler keşfedilebilir. Ama bunun için sizin bir çaba sarfetmeniz gerekmektedir.

SimilarWeb bir firefox eklentisi ve size Firefox ile internette surf ettiğiniz sürece her açtığınız sayfaya ilişkin olarak benzer nitelikteki siteleri karşınıza çıkarabiliyor.

SimilarWeb{.broken_link} firefox eklentisini kurduğunuzda gezinti araç çubuğuna bir ikon olarak yerleşiyor. Aynı zamanda yan çubuk (sidebar) olarak Firefox{.broken_link} ile her girdiğiniz sitede size benzer siteler sunarak yardımcı oluyor. Her yeni bir siteye girdiğinizde SimilarWeb üzerinde önerilen sitelerin değiştiğini görebilirsiniz.Ayarlar kısmından önerilerin nasıl gözükmesini istediğinizi küçük resim, favicon ve liste olarak belirleyebiliyorsunuz. Sola yanaşık olarak gelen SimilarWeb Firefox eklentisini sağda gözükecek şekilde de ayarlayabiliyorsunuz.

Yeni siteleri keşfetmek konusunda arama yapmanıza gerek kalmadan güzel bir çözüm sunan SimilarWeb firefox eklentisi içerisinde çıkan benzer sitelerin gerçekten ilişkili olup olmadığı konusunda bildiride bulunup eklentinin gelişimine yardımcı olabiliyorsunuz.

comments powered by Disqus