Simplenote İnceleme: Harika bir Not alarak uygulaması

Masaüstü Mobil
Simplenote İnceleme: Harika bir Not alarak uygulaması

Simplenote incelemesi ile karşınızdayız. Simplenote, tüm notlarınızı koordine etmenin basit ama temiz bir yoludur. Tasarım olarak çok basit olmasının yanısıra uygulama, notlara etiket eklemenize, not paylaşmanıza ve listeler + görevler + hatırlatıcılar yapmanıza olanak sağlar. Şimdi gelin Simplenote incelemesi için uygulama detaylarına bakalım.

Simplenote, notları oluşturmanıza ve bulutta saklamanıza, otomatik olarak diğer aygıtlarla senkronize etmenize olanak tanır; Not senkronizasyonunu kolaylaştırmak için, Automattic’in geliştirme ekibi Windows, Linux ve Mac için masaüstü uygulamaları ve Android ve iOS için akıllı telefon uygulamaları oluşturdu.

En iyi not alma uygulamaları arasında yer alan Simplenote bir süredir Evernote’un alternatifi olmuştur. Yalnızca metin tabanlı notları senkronize etmek ve markdown desteği sağlayan Simplenote uygulaması, açık kaynak olarak ücretsiz bir şekilde uygulama marketlerde yerini almaya devam etmektedir.

Simplenote İnceleme – Genel

Evernote veya Google Keep Notes gibi rakiplerin aksine, Simplenote’un arayüzü çok kolaydır. Resim eki, defter listesi gibi kısımlar bulunmaz. Sadece bir not defteri ve sen.

Kullanımınıza bağlı olarak, bu iyi veya kötü bir şey olabilir. Rasgele notlarınızı bir yerde aygıtlar arasında (ve ücretsiz olarak) senkronize ederken bir yerde düzenlemenin bir yolunu istiyorsanız, Simplenote sizin için mükemmeldir. Ancak, bir not alma uygulamasından daha güçlü ve fazla özellikler istiyorsanız o zaman Simplenote’un sunmaya çalıştığı basitlik size az gelebilir.

Adından da anlaşılacağı üzere, Simplenote not alma işlemini olabildiğince basit hale getirmek istiyor. Bu, uygulamanın her kısmında sadelik ve basitlik olarak karşınıza çıkıyor. Yeni başlayanlar için bir örnek bile bulunmuyor. Hatta notunuzun ilk satırını otomatik olarak başlık şeklinde kullanır. Ondan sonra, her şey düz metindir.

Not Alma ve Markdown

Not alma kısmına baktığımızda ise Simplenote yine basit bir şekilde etkisini ortaya koyuyor. Farklı yazı tipleri, başlıklar, alt yazılar ve listeler istiyorsanız, Simplenote’un aynı zamanda Markdown biçimini desteklediğini söyleyebiliriz. Ne olduğunu bilmiyorsanız, markdown sözdizimi, belgeleri biçimlendirmek için kullanabileceğiniz bir biçimlendirme dilidir. Ancak, not için işaretleme desteği varsayılan olarak kapalıdır ve notu etkinleştirmek için el ile seçeneklere girip notun markdown olarak çalışmasını sağlamanız gerekir.

Bu arayüzün üstünde bir sekme çubuğu olacak şekilde değişecektir: biri düzenleme için, diğeri önizleme için. Bu şekilde, etiketleme biçimindeki notunuzun nasıl görüneceğini kolayca görebilirsiniz.

Değerlendirme

Simplenote inceleme boyunca bahsetmeye çalıştığımız üzere, bu Android ve iOS uygulaması içerisinde gereksiz, gösterişli işlevsellik yoktur. Uzman kullanıcı olmanıza gerek yoktur. Cihaz kısıtlaması ve herhangi bir özellik için premium seçeneği yoktur. Simplenote ile, eski HTML editörlerinde olduğu gibi, ne görüyorsanız onu alırsınız.

Bununla birlikte, bu, Simplenote’un kötü bir uygulama olduğunu veya herhangi bir kullanışlı özelliğe sahip olmadığı anlamına gelmez. Basit not alma, etiketleme desteği, ortak çalışma araçları, etiketlere göre filtreleme ve markdown desteğini ücretsiz bir şekilde edinebiliyorsunuz. Daha ne olsun?

SimpleNote uygulamasını Google Play ve App Store’dan ücretsiz olarak alabilirsiniz. Google Play | App Store

TSA

comments powered by Disqus