Sizin için Google’da Arayayım

Google

Sizin için Google’da arayayım (let me google that for you) sorularının cevaplarını Google’da aramaktansa sizi rahatsız etmeyi tercih eden insanlara çözüm bulmak için yapılmış. Aslında cevabını Google üzerinde bulabilecekken sizi sorularıyla bunaltan kişilere hafif alaycı bir şekilde verilebilecek en güzel cevap “Sizin için Google’da arayayım” gibi gözüküyor.

“Sizin için Google’da arayayım” insanlara tembelliklerinin karşılığında verebileceğiniz en güzel cevap. Çünkü “Sizin için Google’da arayayım” üzerinde bir kelime için arama yaptırdığınızda size arama sonucunun kısa linki veriliyor.

3 adımdan oluşan Google araması nasıl yapılır öğretisi niteliğindeki görüntüler eşliğinde, aratılan kelimenin Google sonuçlarına ulaşılabiliyor. Yani bu kısa linke tıklandığında birinci adım olarak aratılmış olan kelime yazılıyor. Arama butonuna basılıyor ve “Bunu yapmak çok mu zordu” ile final yapılıp Google arama sonuçlarına yönlendiriliyorsunuz.

Sizin için Google’da arayayım ile karşılaştığımda aklıma Ezgi’nin Günlüğü’ndeki İroni ve Sarkazm yazısı ve tabii ki House M.D. geldi.

comments powered by Disqus