Sony CyberShot HX100V Teknik Özellikleri, Fiyatı

Fotoğraf
Sony CyberShot HX100V Teknik Özellikleri, Fiyatı

Sony HX100V özellikleriyle, fiyatıyla ve kullanışlılığıyla gerçekten fotoğrafçılar arasında ilgi çeken bir model. Sony tarafından en çok satılan “süperzoom” kameralardan olan Cybershot HX100V kompakt makinelerin taşınabilirliğiyle DSLR fotoğraf makinelerinin gövde yapılarını ve ergonomisini bir araya getirmeyi başarmış. Sony HX100V 2011 yılında piyasaya çıktı ve aynı yıl içinde Sony Cybershot serisinin amiral gemisi olma özelliğini üstlenmişti.

Sony DSC-HX1 modelinin güncel hali olarak tanıtılan HX100V özellikleri ve görüntüsü olarak aynı çizgide devam ediyor. Hatta ilk bakışta bu iki kamerayı birbirinden ayırmak çok zor. Ancak yeni model olan Sony HX100V daha kaliteli LCD ekranı, güçlü flaşı, daha uzun zoom lensi ile fark edilebiliyor.

Sony HX100V Teknik Özellikleri, Fiyatı, Performansı

Sony HX100V görsel olarak önceki modellere benzese de içi gerçekten çok dolu bir makine. 16 MegaPiksel Exmor R CMOS sensörü, 30x optik zoom özelliği, 1080p HD video çebilmesi gerçekten harika detaylar olarak göze çarpıyor. 27-810mm gibi inanılmaz bir aralığa sahip sony carl zeiss lensi ile seyahatlerinizde yanından ayırmak istemeyeceğiniz bir makine olacak HX100V.

sony-hx100v

Teknik Özellikler Tablosu: Sony HX100V

  • 16 Megapiksel ‘Exmor R’ CMOS Sensör
  • 27-810mm eşdeğeri Zoom Lens.
  • Optik Image Stabilization
  • ISO 100-3200
  • Dahili Flaş
  • 10fps arka arkaya çekim
  • 3 inç hareketli LCD ekran
  • Dahili GPS
  • Dahili stereo mikrofon
  • 1080p Video

Sonuç

Aslında Sony HX 100 V hakkında bahsedecek çok fazla özellik var.30x optik zoom lensi yani 27-810mm lensi kesinlikle çok kullanışlı. Elinize iyi oturan gövdesi avucunuzda rahat hissettiriyor. 16MP gibi yüksek çözünürlük sunan Exmor sensörüyle sağladığı görüntü kalitesi hala çoğu makine tarafından erişilemeyen düzeylerde. ISO başarısı ise fazlasıyla şaşırtıcı. Yüksek ISO değerlerinde bile detayları kaybetmeyen Sony HX100V buradan da yüksek bir puanı alıyor.

Özellikle değinmeden geçilmemesi gereken bir konu da Sony HX100V’nin video kalitesi. En yüksek çözünürlükte, yani 1080p Full HD çözünürlükte video çekerken inanılmaz ama 60fps gibi çok akıcı videolar kaydedebiliyorsunuz.

Sony HX100V’nin tek kötü yanı fotoğraf işleme hızının düşük olması. Rakibi olan makineler çok daha akıcı kullanım imkanı sunuyorlar. Çektiğiniz bir fotoğrafı incelerken arkada olan bir olayı kaçırmanız çok olası.

Ne olursa olsun Sony HX100V tüm artı ve eksi yanlarıyla karşılaştırıldığında kesinlikle alınası bir fotoğraf makinesi. Fotoğraf ve video kalitesi, kaliteli süperzoom lensi, ergonomik gövdesi ile gerçekten yanınızda taşımak için çok çok yeterli bir makine HX100V. Özellikle arkasına aldığı Sony kalitesiyle sizi tatmin edecektir eminiz.

 

comments powered by Disqus