Sony Xperia SP Akıllı Telefon Özellikleri

Mobil
Sony Xperia SP Akıllı Telefon Özellikleri

Sony akıllı telefon serisine yeni modeller ekleyerek android telefonlarda güçlenmeye çalışıyor. Sony’nin bu sene duyurduğu üst seviye akıllı telefonu Sony Xperia Z’den sonra farklı model ve özelliklerle akıllı telefonları kullanıcılarla buluşturmayı hedeflediğini görebiliyoruz. Sony üst seviye kullanıcılar için duyurduğu Xperia Z akıllı telefon modelinden sonra iki yeni orta seviye android akıllı telefonu daha tanıtmış oldu.

Sony’nin yeni tanıttığı bu android telefonlardan ilki olan Sony Xperia L akıllı telefonu dün tanıtmıştık. Sony’nin duyurduğu bir diğer bütçe dostu orta seviye android telefon ise Sony Xperia SP oldu. Sony Xperia SP akıllı telefon sunduğu özellikler ile orta segmentte yer alan bir model. Sony’nin bu sene telefonlarında gördüğümüz tasarım açısından farklılıklar yeni Xperia SP dizaynında da ortaya çıkıyor. Sony Xperia SP alüminyum kenarlık ile geliyor.

Sony Xperia SP telefon özelliklerine baktığımızda süper parlak **4.6-inç ekran **büyüklüğüne sahip model, Mobile BRAVIA Engine 2 ile 720p çözünürlük sunuyor. Çift çekirdekli işlemci 1.7Ghz hızında çalışıyor. Sony’nin bu yeni telefonu Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemi yüklü bir şekilde geliyor.

Sony Xperia SP akıllı telefon bağlantı açısından 4G LTE bağlantısını desteklerken, tek dokunma fonksiyonlu NFC ile telefon içeriğini televizyonda görme ve cihazlar arası fotoğraf, video paylaşımını kolaylaştırıyor. Sony Xperia SP arka kamerasında 8 megapiksel çözünürlüklü, hdr video ve fotoğraf çekebilen Exmor RS sensör ile geliyor.

sony-xperia-sp

Sony Xperia L Özellikleri

  • Android 4.1.2 Jelly Bean
  • 4.6 inç 720p HD Reality Display
  • 1.7GHz çift çekirdek işlemci
  • 8 megapiksel arka kamera
  • NFC
  • 4G LTE
  • Daha fazla pil süresi için Battery STAMINA özelliği

Sony Xperia SP Tanıtım Videosu

Sony’nin bu yeni orta seviye akıllı telefonu Xperia SP modeli 2013 yılının ikinci çeyreğinde Asya ve Avrupa’da satışa sunulacak. Siyah, kırmızı ve beyaz gibi üç farklı renk seçeneği ile son kullanıcıyla buluşturulacak Sony Xperia SP akıllı telefonun satış fiyatı konusunda bir açıklama henüz yok.

comments powered by Disqus