Sony Xperia Tablet Z Satış Fiyatı Belli Oldu

Mobil
Sony Xperia Tablet Z Satış Fiyatı Belli Oldu

Sony Xperia Tablet Z, Sony’nin yeni duyurduğu tablet bilgisayar ince ve zarif tasarımıyla oldukça şık bir tablet pc. CES 2013 etkinliğinde duyurulan Sony Xperia Tablet Z, bu sene en ince android tabletler arasında yerini alıyor. Suya ve toza dayanıklı, sadece 6.9mm kalınlık ile en ince android tablet pc olan Sony Xperia Tablet Z tasarımıyla dikkat çekerken, sunduğu diğer özelliklerle 10-inç ekran genişliğindeki modeller arasında performansıyla da ön plana çıkıyor.

Sony Xperia Tablet Z özelliklerine bakmamız gerekirse, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi yüklü gelen tablet pc, dört çekirdekli Qualcomm işlemci 1.5 GHz hızında çalışıyor ve 2 GB RAM ile destekleniyor. Dahili depolama seçeneği olarak 32GB ile gelen tablet bilgisayarın hafızası harici olarak microSD kartlarla artırılabilmektedir. 10.1-inç büyüklüğündeki Full HD ekran, Mobil Bravia Engine 2 teknolojisine sahip ve 1920 x 1200 piksel çözünürlükle geliyor.

xperia-tablet-z

Nisan ayının ortasından itibaren Avrupa genelinde satışa sunulması düşünülen Sony Xperia Tablet Z satış fiyatı belli oldu. Sony Xperia Tablet Z’nin Avrupa ülkelerindeki satış fiyatlarının listelenmesiyle dahili depolama seçeneği 16GB olan versiyonun €500 (1200 TL) civarında olduğunu, 32GB’lık modelin €550 (1300 TL) civarında olduğunu ve 64Gb’lık LTE/4G modelinin ise €650 yani 1500 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Sony Xperia Z tablet pc arkasında 8.1 megapiksel çözünürlüklü Exmor R-sensor kamera bulunuyor. 6000 mAh pil ile beraber 495 gram ağırlığındaki Sony Xperia Z tablet pc, Wi-Fi ve Wi-Fi+4G LTE bağlantı seçeneği ve NFC desteği sunuyor.

comments powered by Disqus