Sony Xperia Z Çıkış Tarihi Belli Oldu

Mobil
Sony Xperia Z Çıkış Tarihi Belli Oldu

Sony Xperia Z için çıkış tarihi belli oldu. Sony’nin bu sene CES 2013 etkinliğinde tanıttığı yeni amiral gemisi akıllı telefonu Sony Xperia Z, 5-inç ekran genişliğiyle bu senenin en önemli Android telefonlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Sony’nin bir telefon içerisinde bulunması gereken donanım ve tasarım gereksinimlerini gayet güzel bir şekilde birleştirerek oluşturduğu Sony Xperia Z ön incelemesini daha önce yapmıştık.

Sony Xperia Z satış fiyatının belli olduğu ve ön siparişlerin alındığı İngiltere’de 28 Şubat itibariyle satışa sunulacağı belirtildi. Türkiye için Mart ortasına doğru satışlarının başlaması düşünülen Sony Xperia Z için lansmanların Şubat ortası gibi yapılması bekleniyor.

sony-xperia-z

Beraber duyurulduğu Huawei Ascend D2 ile Sony Xperia Z özellikler karşılaştırmasına bakmıştık. Diğer taraftan Sony’nin Xperia Z için politikası, Avrupa dahil pek çok pazarda 5-inç akıllı telefonlarda ilk olmanın avantajını özellikle Samsung Galaxy S4 çıkmadan önce biraz da olsa yaşamak gibi gözüküyor.

comments powered by Disqus