Sony Yuga 1080p Akıllı Telefon

Mobil
Sony Yuga 1080p Akıllı Telefon

Görünüşe göre 2013 yılı HTC J Butterfly ve HTC Droid DNA modelleri için rekabet dolu başlayacak. Geçtiğimiz ay Sony tarafından 5 inç 1080p çözünürlüklü ekrana sahip yeni bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışıldığı dedikodusu internette ilgi çekmişti. Bugün bahsi geçen telefonun fotoğrafları göründü.

Model ismi “Yuga” olması beklenen akıllı telefonun ilk görüntüleri İsveçli Android web sitesi olan Android Schweiz tarafından yayınlandı. Anlaşılan o ki Sony Yuga markanın amiral gemisi Android telefon olacak. Fotoğrafların dışında Sony Yuga teknik özellikleri de sitede yer alıyor. 1.5GHz quad-core CPU, 2GB RAM ve 12MP arka kamera taşıdığı söylenen Yuga HD ekrana sahip telefonlar kategorisinde yarışacak ve piyasaya hareket getirecek.

sony-yuga

Fiziksel olarak Sony Yuga standart bir akıllı telefon tasarımına sahip. Ön kamerası ve Sony Xperia T modelini andıran tuşları dikkat çekiyor. Web sitesindeki açıklamaya göre ellerindeki prototip model Android 4.1.1 Jelly Bean ile çalışıyor. Sony Yuga ya da artık piyasa adı ne olacaksa bu telefon muhtemelen birkaç ay içinde duyurulacak gibi görünüyor.

comments powered by Disqus