Taşınabilir Harddisk Alım Rehberi

Teknoloji

Taşınabilir harddisk adı üstünde taşınabilen sabit disklerdir. Bilgisayarlarda bulunan sabit disk kavramını bilgisayar kasasından dışarı çıkararak taşınabilir hale getiren ve gün geçtikçe küçülen boyutlarla harici olarak farklı ortamlarda depolama olarak kullanabildiğimiz disklere taşınabilir harddisk diyebiliriz.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber artık cebimizde taşıyabilir hale geldiğimiz ve disk boyutu artarken fiziki boyutu küçülen external harddiskleri çeşitli disk boyutlarında ve farklı markalar altında bulmak mümkün oluyor. Bilgisayar ya da internet kullanım süresince depolama, yedekleme ve arşivleme ihtiyacını karşılayan ve bilgi taşınmasını oldukça kolaylaştıran taşınabilir harddisk almadan önce bilinmesi gereken belirli maddeler bulunuyor.

Taşınabilir harddisk alacaksanız ve nelere dikkat etmeniz konusunda bilgi edinmek istiyorsanız yalın anlatımıyla burcinyazici.com üzerindeki “Taşınabilir Disk Nedir? Alırken Nelere Dikkat Etmeli” yazısını okumanızı tavsiye ederim. İhtiyacınızı tam olarak belirlemek ve taşınabilir harddisk seçimini daha doğru yapabilmek için ilgili yazıda oluşturulmuş konu başlıkları ise aşağıdaki gibidir. Detaylarını Burçin Yazıcı‘nın yazısında bulabilirsiniz.

Taşınabilir Harddisk Alırken Nelere Dikkat Etmeli

 1. Marka Seçimi
 2. Fiyat Aralığı
 3. Kapasite Seçimi
 4. Disk Dönüş Hızı
 5. Fiziksel Boyut
 6. Önbellek
 7. Medya Özelliği
 8. FireWire Girişi
 9. E-Sata Özelliği
 10. Usb 2.0/3.0 Desteği
 11. Ethernet Desteği
comments powered by Disqus