The Cape (2011) Süper Kahraman Dizisi Tanıtım

Kültür Yaşam

NBC’nin yeni süper kahraman drama dizisi olan The Cape, bir saat boyunca süper kahramanları ekrana taşıyor. 2010 – 2011 televizyon döneminde NBC tarafından sezon ortası için yayına alınan The Cape, 09 Ocak 2011 tarihinde 2 saatlik pilot bölümüyle başlangıç yaptı. Oldukça yeni diyebileceğimiz The Cape dizisi için sezon 1 için 1. ve 2. bölümler torrent ortamında çoktan indirilebilir durumda.

The Cape dizisi kurgusal bir metropol olan Palm City’de geçiyor. Vince Faraday yani kısa ismiyle “The Cape“, bozulmuş polis teşkilatından ayrılmak üzere olan masum bir dedektif iken işlemediği bir suç yüzünden aranan birisi konumuna düşüyor. Yakalandıktan sonra ölüme terk edilen The Cape’i kurtaran ve düşmanlarına karşı koyması için özel yeteneklerle onu hazırlayan sirk lideri (Max Malini) tarafından eğitilir ve The Cape olması sağlanır.

The Cape, karısı ve oğlundan ayrı düştüğü için onların yaşamlarını korumaya çalışır. Diğer taraftan adını temize çıkarmaya çalışan Vince Faraday, oğlunun en sevdiği çizgi roman karakteri The Cape’in adını kullanarak adaleti kendi sağlamaya çalışır ve olaylar onun etrafında döner. Kendisine özel yetenekler sağlayan kostümüyle Batman havasında bir görünüme sahip The Cape, gene batman hikayelerinden alıştığımız adaletsiz ortamı ve şehirdeki yozlaşmış polis teşkilatını düzeltmeye yönelik çalışırken, kendisini bu duruma düşürenlerden de intikam alıyor.

The Cape Dizi Karakterleri

  • David Lyons (The Cape) – Vince Faraday, Kısa adıyla The Cape.
  • Jennifer Ferrin (Dana Thompson Faraday) – Vince’in karısı. Kocasının öldüğünü düşündüğü için güvenlik sebebiyle evlilik soyadını Thompson olarak değiştirmiştir.
  • Ryan Wynott (Trip Faraday) – Vince’in oğlu. Vince, oğlunun süper kahramanı The Cape sayesinde dünyada iyi insanların da olabileceğini göstermeye çalışır.
  • James Frain (Chess) – Vince’nin öldürülmesinden sorumlu The Cape’in düşmanı milyarder Peter Flemming.
  • Keith David (Max Malini) – Vince Faraday’ı The Cape yapan ve özel yeteneklerle kurtaran sirk lideri.
  • Martin Klebba (Rollo) – Malini sirkinin banka soyguncuları çete üyesi
  • Summer Glau (Orwell) – Palm City’de suç ve yolsuzlukları yazan bir araştırmacı blog yazarı. Vince tarafında yer alıp ona yardım eder.
  • Dorian Missick (Marty Voyt) – Ailesinin güvenliği için korkan, yozlaşmış bir polis dedektifi.

Dünyanın yeni süper kahramanlarına merhaba diyoruz :)

comments powered by Disqus