Tile Launcher ile Windows 8 Tarzı Canlı Karoları Android Ana Ekranına Getirin

Mobil
Tile Launcher ile Windows 8 Tarzı Canlı Karoları Android Ana Ekranına Getirin

Android ana ekranı hava durumu, görevler, yapışkan notlar, bileşenler, araçlar (widgets) ile zenginleştirilebilen, kullanıcı tarafından oldukça özelleştirilebilir özelliğe sahiptir. Bu yüzden Google Play üzerinde çok sayıda ana ekran başlatıcısı ve buna ilişkin temalar, duvar kağıtları bulmak mümkündür. Android ana ekranı için başlatıcılar{.broken_link} ve yapılan değişiklikler sonucu mükemmel bir havaya bürünen Android ana ekranı için daha önce sizlere ilham vermesi açısından **35 farklı Android ana ekran görüntülerini{.broken_link} **sunmuştuk.

Windows 8 işletim sistemi ile gelen en önemli değişiklik muhtemelen windows 8 live tiles olarak geçen ve Türkçe olarak canlı karolar, fayans gibi çevirilere maruz kalan (biz canlı karo diyeceğiz) windows 8 canlı karolarıdır. Windows 8 çıktığı zaman en çok tartışma konusu olmuş konulardan birisi olan canlı karolar, Windows 8 başlangıç ekranına bir kimlik verirken çok sayıda özelleştirme imkanı sunmaktadır.

Eğer bir Windows 8{.broken_link} kullanıcısıysanız ve Windows 8 Live Tiles olarak bilinen canlı karoları efektif bir şekilde kullanıyorsanız, o zaman Android ana ekranınızda da bu şekilde bir kullanımda bulunmak isteyebilirsiniz. Tile Launcher android launcher uygulaması ile Windows 8 tarzı canlı karoları Android ana ekranına getirebiliyorsunuz ve android ana ekranınız neredeyse Windows 8 gibi gözüküyor.

Tile Launcher ile Windows 8 Tarzı Canlı Karoları Android Ana Ekranına Getirin

Android 4.0 için widget uyumlu kiremit tabanlı başlatıcı olarak geçen Tile Launcher uygulamasını ilk kez çalıştırdığınızda Android için varsayılan kısayolları oluşturuyor. Bunlar telefon, rehber, mesajlaşma gibi standart uygulamalar. Bunlara ek olarak Tile Launcher ile android ana ekranına uygulama eklemek ve karo haline getirmek oldukça kolay. Hangi uygulamayı eklemek istiyorsanız ona basılı tutup ana ekrana sürükleyip bırakmanız yeterli oluyor. Ayrıca android ana ekranındaki bir karonun üzerine basılı tutarak özelleştirebileceğiniz seçenekleri görebiliyorsunuz.

tile-launcher-androidtile-launcher-android-01

Tile Launcher Android Uygulama Özellikleri

  • Android 4.2 Jelly Bean Launcher tabanlı
  • Optimize edilmiş kaydırma özelliği
  • Herhangi bir karoyu ya da yeni bir karo için tamamen özelleştirme imkanı
  • Kısayol ve widget ayarları – başlık, metin rengi, arka plan rengi, görseller, şeffaflık
  • Android ana ekran ayarları
  • Yaratılmış düzeni kilitleme
  • Duvar kağıdı kaydırma seçenekleri

Eğer Android 4 ve üstü bir işletim sistemi yüklü bir akıllı telefona sahipseniz ve hepsinden önemlisi masaüstü alışkanlığı olarak Windows 8 canlı karoları seviyorsanız, o zaman Android ana ekranınızı Windows 8 tarzında tilelara dönüştürmek için Tile Launcher oldukça güzel bir uygulama. Tile Launcher android uygulamasını aşağıdan indirebilirsiniz.

Tile Launcher indirin

comments powered by Disqus