Time Dergisinin Bu Ayki Kapağı Instagram ile Çekildi

Sosyal
Time Dergisinin Bu Ayki Kapağı Instagram ile Çekildi

Instagram’ın yaygınlığı ve çok fazla insan tarafından kullanılması aslında başlı başına ayakta duran bir sosyal ağ oluşturdu. Öyle ki birçok marka, kuruluş ve hatta politikacılar instagram’ı kampanyalarında kullanıyorlar. Örneğin Amerika başkanlık seçimlerinde Mitt Romney’in propaganda araçlarından birisi de Instagram. Hal böyle olunca ister istemez mobil telefon ile çekilen fotoğraflar basının bir öğesi haline geliyor.

instagram-time-dergi-kapak

Instagram fotoğrafçılığının artık geçerlilik kazanması adına atılan son büyük adım da Time dergisinin Sandy Kasırgası’nı fotoğraflamak için beş kişilik bir “instagramcı” ekibini afet bölgesine yollamasıydı. Basın aracı olarak bir sosyal paylaşım programının kullanılması estetikten çok hızlı iletişim getirmesi açısından faydalı olmalı.

Jeff Bercovici: “Ortaya çıkan fotoğrafları önümüze alıp baktığımızda şimdiye kadar yaptığımız en iyi albümdü diye düşündük. İnsanlar da bizimle aynı fikirde olacak ki tüm hafta boyunca Time.com site trafiğinin %13’ünu bu fotoğraflar sağladı. 48 saat içinde Time Instagram profili 12.000 yeni takipçi edindi. Benjamin Lowy tarafından çekilen fotoğrafın derginin bu ayki üç kapağından biri olması ise işlerin geldiğin noktanın özeti. Her ne kadar çözünürlük seviyesi bir kamera ile erişilebilecek noktadan düşük de olsa ortaya güzel bir sonuç çıktı.”

 

comments powered by Disqus