TinEye Resim Arama ve Karşılaştırma Aracı Artık Herkese Açık

Sosyal

TinEye bir resim arama motoru (image search) olarak karşımıza çıkmıştı. Ama daha önce bahsettiğimiz gibi TinEye üzerinde resim araması yapmak, Google görsellerde arama yaptığınız gibi bir kelime girip size resim olarak arama sonuçlarını getiren sistem gibi işlemiyor. Bunun yerine TinEye sizden bir resim yüklemenizi ve buna istinaden yüklediğiniz resmin internet üzerindeki benzer kopyalarını karşılaştırarak sunan bir resim arama motorudur.

TinEye ücretsiz ve üyelik üzerine kurulu bir servis iken şimdi üyelik gerektirmeden herkesin kullanımına açık hale geldi. Daha önce her arama işleminde üye girişi yapılması gerekiyordu. Artık herkes TinEye üzerinden resim arama yapmak istediğinde kullanıcı adı ve şifreye gerek olmadan aramasını gerçekleştirebilecek.

TinEye üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde resim araması yapmak için TinEye Browser Plugin (Tarayıcı Eklentisi) kullanabilirsiniz. Hem Firefox hem Internet Explorer için tarayıcı eklentisi bulunan TinEye’ın bir de yerimlerine ekleyebileceğiniz bookmarkleti{.broken_link} bulunuyor.

TinEye hakkında ayrıntılı bilgi için tanıtım yazımız olan TinEye : Resim Arama Motoru yazısına bakabilirsiniz.

comments powered by Disqus