Top 10 En İyi iPhone ve iPad Oyunları

Google
Top 10 En İyi iPhone ve iPad Oyunları

Apple tarafından tamamen yeni bir gadget olarak piyasaya sürülen ve çok beğenilen popüler tablet pc iPad ve iPad 2 muhtemelen en iyi tablet pc sıralamasının başında yer almaktadır. Bir dizüstü bilgisayar ya da netbook üzerinde gerçekleştirdiğiniz bir çok eylemi benzer şekilde iPad üzerinde de gerçekleştirebilirsiniz.

iPad ile beraber piyasaya sürülen Apple’ın akıllı telefonu iPhone’un son versiyonu iPhone 4S, Türkiye satışları olarak geçmiş iPhone satışları gibi tükendi ve iPhone 4S’e olan talep aynı şekilde devam ediyor. Apple tarafından sunulan ve popüler olan bu iki gadget iPad ve iPhone ofis işlerini, toplantıları düzenlemek amaçlı kullanıma yararlı olduğu kadar eğlence ve oyun anlamında sosyal hayata renk katan özelliklere sahiptir.

Eğer bir iPad veya iPhone cihazlarının son versiyonları olan iPad 2 ve iPhone 4S modellerini kullanıyorsanız, elinizdeki bu oldukça popüler gadgetlar için en iyi müzik uygulamasından, en iyi fotoğraf düzenleme uygulamarına kadar birçok ücretsiz programı denemişsinizdir. iOS işletim sistemi üzerinde çalışan birçok uygulamaya App Store üzerinden ulaşılabilmektedir.

iPhone ve iPad için bazı uygulamalar ücretliyken bazı uygulamalar ise oldukça şaşırtıcı bir şekilde ücretsizdir. iPhone ve iPad için en iyi oyunları ise bulup indirdiğinizde ve kullandığınızda elinizdeki akıllı telefonu ve tablet pcyi daha da çok seveceğinize eminiz.

Dokunmatik ekran çözünürlüğü ile birlikte iPhone ve iPad üzerinde oyun oynamak gerçekten çok eğlencelidir. Aksiyon, bulmaca,masa oyunları gibi kategorilerde pek çok harika ve ilginç oyunlar bu gadgetler için App Store’da mevcuttur. Daha önce sizlere en iyi 5 ipad 2 oyun yazısında bazılarını tanıtmıştık.

Bu kez Top 10 en iyi iPhone ve iPad oyunları listesi oluşturmaya çalıştık. Bu listeye bir göz atın. Bu oyunları iOS işletim sisteminde oynamaktan zevk alacağınızı umuyorum. Eklemek istediğiniz başka iPhone ve iPad oyunları varsa lütfen aşağıdaki açıklama bölümünde yorumlarınızı paylaşın. Kimbilir belki de sizin top 10 en iyi iPhone veya iPad oyun listeniz kendiliğinden oluşmuştur bile…

Top 10 En İyi iPhone ve iPad Oyunları

1. Feed That Dragon

Kraliyete ait bir evcil hayvanı beslemekten sorumlusunuz. Evet o büyük bir ejderha. Onun iştahı sonsuz olduğundan level atlayabilmek için onu herşeyle beslemeniz gerekiyor. Sizin için, aileniz ve arkadaşlarınızla saatlerce sonsuz keyifgli vakit geçireceğinizi garanti ediyor. Bu büyük Dragon’un açlığını bastırmak.

2. Galaxy on Fire 2 HD

Bir arıza uzay ve zaman içinde yuvarlanan galaksiler arası maceracı ve bir savaş kahramanı Keith T. Maxwell gönderir. Galaksinin ucunda 35 yıl sonra yaşanan uyanış, o hızla kendini tamamen 3D ile zengin ve sürükleyici bir hikayede gizemli bir yabancı armada karşı hayatını kurtarmak için mücadele ederken bulur.

3. Angry Birds

Angry birds özellikle iPhone üzerinde başlayan popülerliğini android işletim sistemli akıllı telefonlar ve tablet pcler üzerinde devam ettirerek tarih yazmış bir oyundur. Angry Birds oyunu basitçe kızgın kuşların domuzlara karşı olan savaşını anlatıyor. kızgın kuşları bir sapanla fırlatıp oluşturulan düzenekleri yıkarak yeşil domuzları yok etmeye çalışıyorsunuz. Ayrıca Online olarak Angry Birds oyunu Chrome üzerinde oynanabiliyor.

4. Fruit Ninja

Şimdi dokunmatik ekrana parmaklarınızı yaklaştırın ve bir ninja savaşçısı gibi meyve doğramaya hazırlanın. En tatmin edici meyve oyunu diyebileceğimiz Fruit Ninja oynarken dikkat etmeniz gereken tek şey bombalar! Eğer bombalara dokunursanız bu sulu maceranız hızlı bir şekilde sona erecektir.

5. Grand Theft Auto 3

Rockstar Games tüm zamanların en etkili oyunlarından birisi olan Grand Theft Auto serisinin 10. yılını kutluyor. Eleştirmenlerce beğenilen gişe rekorları kıran Grand Theft Auto III Liberty City’nin keyifsiz, karanlık ve yeraltı dünyasını hayata geçirerek mobil cihazlara geliyor.

6. Modern Combat 3: Fallen Nation

Modern Combat 3, özellikle çok oyunculu bir fikri benimseyen bir oyuncuysanız mobil cihazlar için en iyi FPS oyundur. Bir veya daha fazla oyuncu için en iyi, en gerçekçi akıllı FPS serisi, Amerika Birleşik Devletleri’nin özgürlüğü için bir kıyamet savaşı ile döner.

7. Real Racing 2

iPhone ve iPad’in dokunmatik ekranında heyecan verici yarış deneyimi için hazır olun. 30 resmi lisanslı arabaları, her biri benzersiz performans özellikleri ile kontrolü ele alın.

8. Infinity Blade II

Beklenmedik bir kahraman ortaya çıktı. Şimdi Infinity Blade sırlarını arkasındaki gerçeği keşfetmek gerekiyor. Güç şampiyonları ve kötü adamların bu zamansız kılıç macerasında Infinity Blade’in bütün sırlarının kilidini açmak. Başarmak senin ellerinde.

9. Forever Drive

Forever Drive, fütüristik bir şehirde güzel bir 3D yarış oyunudur ve kısmen sizin tarafınızdan oynanır. Saat dolmadan arabanızı özelleştirin ve sürüşe hazır olun. Bir üst levela geçmek için kilometre biriktirin.

10. Touchgrind BMX

BMX uzmanı ol ve tüm dünyada nefes kesen yerlerde muhteşem hareketler yapmaya çalış. Beceri ve hayalgücün hareketlerinin sınırlarını belirleyecek! En iyi derecelerinizi YouTube ve Facebook üzerinde paylaşarak arkadaşlarınızı etkileyin.

comments powered by Disqus