Toplu Fotoğraf Boyutlandırma Programları

Fotoğraf Masaüstü
Toplu Fotoğraf Boyutlandırma Programları

Fotoğrafların boyutunu küçültmek ve yeniden boyutlandırmak üzere daha önce resize magic programını tanıtmıştık. Bugün ise bir fotoğrafın boyutunu yeniden belirlemek ve ve ölçeklendirmek istediğimizde birçok farklı programla karşılaşıyoruz.

Belirli boyutta olan ve fotoğraf dosyasının orjinali olarak tanımlayabileceğimiz bir fotoğrafın boyutunu düşürmek ve fotoğrafı yeniden boyutlandırmak için kullanabileceğimiz bu programlar sayesinde elimizdeki fotoğrafları çoğaltmış oluruz.

Fotopedi üzerinde yayınlanan son yazı olan “Fotoğrafları Yeniden Boyutlandırmak” içerisinde 6 adet en çok kullanılan program için detaylı inceleme mevcut. Tanıtım kısmından küçük bir alıntı verelim ve sizi Türk Nikon üzerindeki yazıya alalım.

Fotoğraflarınızı sadece e-mail ile göndermek değil aynı zamanda blog, forum veya birçok fotoğraf paylaşım sitesinde yayınlarken de boyut nedeniyle sıkıntı yaşayabiliyoruz. Fotoğraf makinelerimizi alırken yüksek çözünürlükte iyi kalite de çeksin istiyoruz. Ama bu fotoğrafları paylaşırken de mümkün olduğunca boyutlarını küçültüp kaliteden ödün vermek istemiyoruz. Size tam bu işe uygun 6 adet en çok kullanılan program incelemesi hazırladık. Bu programlar aracılığıyla fotoğraflarınızı yeniden boyutlandırabilir ve istediğiniz ölçüde küçültebilirsiniz.

comments powered by Disqus