Torrent Arama Programı : TorrentFetcher

Sosyal

Torrent arama için torrent sitelerinin arama özelliklerini kullanırız. Bunun için en iyi torrent siteleri{.broken_link} içerisinde torrent araması yaparız. Bunun dışında torrentz.com gibi belirli torrent arama motorları üzerinden çeşitli torrent siteleri içerisindeki torrent dosyalarına ulaşabiliriz. Torrent arama işlemini web dışında belirli masaüstü uygulamaları sayesinde gerçekleştirebiliyoruz. TorrentFetcher masaüstünüzden torrent araması yapabileceğiniz bir torrent arama programı olarak karşımıza çıkıyor.

TorrentFetcher uygulamasını yüklediğinizde arama yapmak için belirli anahtar kelimelerle torrent aramanızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Torrent arama sonuçlarını filtrelemek isterseniz belirli kategorilere göre (software,games,movies vs) aramanızı sınırlandırabiliyorsunuz. Torrent arama sonuçlarında kaç tane sonuç gelmesi gerektiğini belirleyebiliyorsunuz.

Torrent arama sonuçlarına göre eğer bir torrent dosyasını indirmek isterseniz sadece çift tıklamanız yeterli oluyor. Torrent indirmek için belirli bir klasör işaret ettiyseniz .torrent uzantılı torrent dosyaları çift tıklandığında belirlediğiniz klasöre indiriliyor. Ancak bunun için .torrent dosyalarının uzantısının bir torrent programıyla ilişkilendirilmiş olması gerekiyor. uTorrent gibi bir torrent programı yüklüyse otomatik olarak .torrent dosyalarıyla ilişkilendirilmiş olacağından indirme aşamasında sorun olmayacaktır.

TorrentFetcher torrent arama listelerini oldukça kullanışlı bir şekilde sunuyor. Listelenen torrent dosyalarının boyutu, tarihi, kaç tane seed ve peer olduğu gibi detaylar sunuluyor.

Oldukça güzel özelliklere sahip torrent arama programı TorrentFetcher windows üzerinde çalışan bir masaüstü uygulaması ve 510 kb büyüklüğündedir.

comments powered by Disqus