Torrent Dosya İndirme Programı : uTorrent

Sosyal

Torrent dosyalarını indirmek için kullanabileceğiniz uTorrent, ücretsiz bir torrent programıdır. uTorrent (a very tiny bittorrent client) sitesinde belirtildiği gibi oldukça küçük boyutlarda (yaklaşık 386kb) olan ve torrent sitelerinde paylaşılan .torrent uzantılı linkleri açarak torrent dosyalarını hızlı bir şekilde indirebilmenizi sağlar. Bkz. “Torrent Nedir? Torrent Dosyaları Nasıl Çalışır?{.broken_link}”

Torrent programları içerisinde boyutunun küçük olması, kullanışlı arayüzü ve sunduğu birçok özellik sayesinde ön plana çıkan uTorrent, bugün itibariyle baktığımızda torrent indirme uygulamaları arasında en popüler torrent programı olmuştur.

uTorrent torrent dosya indirme programı düşük sistem gereksinimine ihtiyaç duyar ve boyut olarak en küçük torrent istemcisidir. Basit yapısıyla kolayca torrent uzantılı linkleri açabileceğiniz ve torrent dosyası indirme sürecini başlatabileceğiniz uTorrent arayüzünü belirli kabuklarla (skins) değiştirebiliyorsunuz.

Türkçe dil desteği mevcut olan uTorrent’in son sürümü (stable 2.2) ile Windows 7 desteği tam olarak sağlanmış. Elinizde bir torrent bağlantı adresi mevcutsa uTorrent içerisine yapıştırıp .torrent dosyasına ulaşabilirsiniz. İndirilmekte olan torrent dosyalarını sekmeler üzerinden takip edebileceğiniz uTorrent ile indirdiğiniz torrent dosyasının tüm detaylarını görebilirsiniz.

µTorrent Özellikleri

  • Multiple simultaneous downloads – Çok sayıda ve çeşitli torrentleri indirebilme
  • Configurable bandwidth scheduler – Ayarlanabilir band genişliği
  • Global and per-torrent speed limiting – Genel ve torrent bazında hız limiti ayarlayabilme
  • Quick-resumes interrupted transfers – Bozuk gelen dosya transferlerinde hızlı düzeltme
  • RSS Downloader – RSS indirme aracı
  • Trackerless support (Mainline DHT) – İzleyici olmaksızın etkinleştirilmiş DHT
comments powered by Disqus