Turkcell Bip Mesajlaşma Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Mobil
Turkcell Bip Mesajlaşma Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Turkcell Bip mesajlaşma uygulaması nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? İnternet bağlantısı kullanarak ücretsiz mesajlaşma imkanı sağlayan Turkcell’in geliştirdiği BiP uygulamasını inceliyoruz.

Turkcell’in akıllı cep telefonları ile kullanılabilen mesajlaşma uygulaması Bip hakkında detaylı bilgilere geçmeden önce henüz uygulamayı kullanmayanları için nasıl ve nereden indireceğinizi anlatalım.

Uygulamayı akıllı telefonunuza iki farklı şekilde indirebiliyorsunuz. Eğer kullandığınız cep telefonu hattı Turkcell ise o zaman “BIP” yazıp 2222’ye ücretsiz gönderdikten sonra gelen linke tıklayıp indirebilirsiniz.

Eğer Turkcell abonesi değilseniz ve BiP mesajlaşma uygulamasını kullanmak istiyorsanız, o zaman kullandığınız akıllı telefonun yazılımına göre ilgili uygulama mağazasından indirebilirsiniz. Bunun için iPhone kullanıcıları iOS platformuna yönelik indirmelerini App Store’dan, veya Android telefon kullanıyorsanız Google Play üzerinden indirebilirsiniz. İndirme gerçekleştikten sonra Turkcell BiP uygulamasını açıp gelen şifreyi girdikten sonra kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Diğer mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi cep telefonunuzun rehberinde BiP uygulamasını indirmiş olan diğer kullanıcıları otomatik olarak bulup, anlık mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

Peki Turkcell BiP mesajlaşma servisinin diğer uygulamalardan farkı nedir? Şimdi uygulamanın özelliklerine bakalım.

Turkcell Bip Mesajlaşma Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Turkcell BiP nasıl kullanılır? Diğer Uygulamalardan Farkı Nedir?

Turkcell’in mesajlaşma uygulaması ile girdiği ortama şöyle bir baktığımızda dünya genelinde sıkı bir rekabet içinde olan başta WhatsApp olmak üzere WeChatViber ve Tango gibi servisleri ve applikasyonları sayabiliriz. Peki Turkcell BiP arayüz olarak benzer şekilde bir mesajlaşma ortamı sunarken bu servislerden farklı olarak neler sunuyor.

Mesajlaşmanın en yeni, en eğlenceli hali sloganıyla” kullanıcılarla buluşan Turkcell Bip için fark yaratan özellikleri şöyle sıralayabiliriz.

Şu anda sosyal medyanın en büyük eğlencesi olan hazır CAPS’ler ve CAPS yapma özelliği uygulamada mevcut. Kullanıcılar istedikleri fotoğraflara istedikleri yazıları yazarak arkadaşlarıyla eğlenceli bir şekilde paylaşabiliyorlar. Arzu eden kullanıcılar Turkcell’in hazırladığı capsleri kullanarak da etkileşimde bulunabiliyorlar.

Karikatürist Yiğit Özgür’ün kaleminden eğlenceli çıkartmalar şüphesiz yerli uygulama için oldukça önemli ve fark yaratan bir özellik olarak karşımıza geliyor.

Turkcell, BiP uygulamasında mesajların kaybolma özelliği bulunuyor. Turkcell BiP mesajlaşma ekranında üst kısımda yer alan saniye işareti, mesajların görüntülenme süresini belirliyor. Böylelikle uygulama geride iz bırakmayan kaybolan mesaj özelliği sunuyor.

Turkcell Bip Mesajlaşma Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sonuç

Turkcell BiP tüm sevdiklerinizle kendi farkıyla “anlık mesajlaşma” , “sesli ve görüntülü görüşme” gibi imkanları sunarken, resimlerinizi, videolarınızı, ses kayıtlarınızı ve mesajlarınızı hiçbir yerde olmayan eğlenceli içerikle anında ve ücretsiz gönderebilmenizi sağlayan, tüm operatör abonelerinin kullanabildiği bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır.

comments powered by Disqus