TVYO Nedir Ne Değildir?

Mobil Sosyal
TVYO Nedir Ne Değildir?

Televizyon keyfinin bendeki yeri farklıdır diyorsanız mutlaka reklam aralarında ilginç TVYO reklamlarıyla karşılaşmışsınızdır. Peki nedir bu TVYO? Açılımı hakkında bir bilgimiz olmasa da TVYO kısaca Doğuş Yayın Grubu tarafından kurulmuş yeni bir ücretsiz TV izleme platformu. Nerede olursanız olun takip ettiğiniz dizileri kaçırmadan izlemek istiyorsanız TVYO istediğinizi size sunuyor. Doğuş Yayın Grubu kapsamındaki kanallarda istediğiniz dizinin istediğiniz bölümünü izlemenize imkan sağlayan TVYO video sitesinde Yerli Dizi, Yabancı Dizi, Müzik, Spor, Canlı TV ve tvyoKADIN, tvyoÇOCUK gibi özel kanallar da yer alıyor. Google arama çubuğuna “Behzat Ç. İzle” yazıp ağzına kadar reklamla dolu video sitelerinden dizi takip etmekten sıkıldıysanız gerçekten hoşunuza gidecektir TVYO.

TVYO Bize Ne Sunuyor?

TVYO platformunu biraz daha ayrıntılı incelemeye kalkarsak arkasında bir medya devi olan Doğuş Yayın Grubu’nun gücünü bulunduran proje gerçekten güçlü ve getirisi olacak bir sistem. Zaten yukarıda bahsettiğimiz gibi her tarafı reklamla kaplı sitelerden izlediğimiz dizileri şimdi TVYO üzerinden izleyebileceğiz.

tvyo-nedir-ne-degildir

İş biraz daha profesyonelleşiyor diyebiliriz. Her ne kadar yabancı dizi kısmı telif ve yayın hakları nedeniyle kısıtlı olsa da güzel bir atılım. Özellikle geleneksel medya ortamlarının internetteki potansiyeli fark edip böyle güzel işlere atılması beni kişisel olarak etkiliyor. Fakat özgür bir ortam olan internette de tekelleşmeden kaçamıyor olmamız üzücü. Neyse konumuz o değil bunu ayrıca tartışabiliriz,  şimdi TVYO özelliklerine dönersek dizi arşivlerinin HD kalitede izlenebilmesi artık standartlaşmış bir durum sayılır. Fakat bunu bizzat yayıncı kuruluşun yapması ve ücretsiz olması güvenilirlik açısından büyük bir artı özellik olarak eklenebilir. TVYO dizilerin yanında izleyicilere Canlı TV izleme imkanı da sunuyor. Doğuş Yayın Grubu çatısı altında bulunan Star TV, NTV, CNBC-E, NTV Spor, Kral TV, Kral Pop TV, E2 kanallarını ve yapılan anlaşmayla TRT dizilerini de HD kalitede canlı olarak izleyebiliyorsunuz. Kanallar yetmediyse iyi bir haberimiz var diğer yayıncı kuruluşlarla da anlaşma yapılacağı ve yeni kanalların TVYO üzerinden izlenebileceği de belirtilmiş.

Bunun yanı sıra TVYO Android ve iOS uygulamalarıyla tablet pc ve akıllı telefon üzerinden de izlenebiliyor.  Böyle büyük bir güçle başlatılan girişimde olması gereken zorunluluklardan sayılır mobil uygulama geliştirme. Doğuş Yayın Grubu yetkililerinin amacı tivibu veya internetteki video sitelerine rakip olmak olabilir fakat TVYO kullanıcılar arasındaki yerini ne zaman sağlamlaştırır onu bekleyerek göreceğiz. TVYO.com şimdiye kadar göze hoş gelen bir geleneksel medyanın modernizasyon örneği.

comments powered by Disqus