Tweleted ile Sildiğiniz Twitter Mesajlarınızı Bulun

Sosyal

Twitter üzerine 140 karakter uzunluğunda mesajlarınızı gönderdikten sonra bu twitter mesajları sizin Twitter geçmişinizde kalır. Bazılarını Twitter sayfanızda artık gözükmesin diye ya da dalgınlıkla silmiş olabilirsiniz.

Tweleted isimli basit bir Twitter servisi ile sildiğiniz twitter mesajlarınıza ulaşabiliyorsunuz. Tweleted üzerinde istediğiniz twitter hesabını girip ilgili twitter hesabının silinmiş mesajlarını (tweetlerini) görebiliyorsunuz. Tweleted basit bir şekilde twitter hesabı olan kişinin twitter geçmişindeki twitter mesajlarıyla, twitter arama üzerindeki mesajlarını karşılaştırıyor. Buna göre silinmiş olanları karşınıza getiriyor.

Twitter geçmişine göre yapılan sorgulamada 1000 twitter mesajına kadar geriye gidebilen Tweleted servisinin bir iyi bir de kötü modu var. Sayfanın üst kısmında yer alan bu iyi ve kötü kavramı sadece sayfanın tasarımını değiştiren bir özelliğe sahip gibi gözüküyor. Sanırım herkesin silinmiş twitter mesajlarına ulaşılabilindiğinden Tweleted servisinin kullanımının şeklini ifade etmeye çalışmışlar. İyi veya kötü!

Tweleted ile ilgili olarak dikkat çekebilecek esas nokta ise silmiş olduğumuz bir twitter mesajının sorgulaması yapılırken Twitter geçmişi ve Twitter aramasına bakılıp karşılaştırılıyor. Twitter mesajlarımızın twitter geçmişinden silindiğini görebiliyorsak o zaman akla silinen Twitter mesajları search.twitter.com üzerinden silinmiyor geliyor. Evet doğru, bununla ilgili Twitter yardım sayfasındaki açıklamaya bakılabilir.

comments powered by Disqus