Twitter Arama ile Eski Tweetleri Bulma

Sosyal
Twitter Arama ile Eski Tweetleri Bulma

Twitter’ın sunduğu geliştirilmiş arama sistemi sayesinde kullanıcılar istedikleri tweetleri bulabiliyor ve hashtagler içerisinde arama yapabiliyor. Twitter arama sayesinde eski tweetleri bulma çok kolay. 

Twitter gelişmiş arama motoru, eski tweetler için 2006 yılına kadar olan bir zaman dilimine kadar çalışıyor. Bu tarihe kadar atılan tüm tweet’lere erişim sağlayabiliyorsunuz. Peki eski tweetler nasıl bulunur ve Twitter gelişmiş arama efektif bir şekilde nasıl kullanılır bunun için küçük bir rehber hazırladık.

Twitter’da belli bir tweeti arayıp bulmak oldukça çok zor. Çok eski tweetlere göz atmak, değerlendirmek ve gerekirse silmek için oldukça detaylı bir arama sistemine ihtiyaç var. Twitter arama ile eski tweetleri bulma işlemini kolayca yapabilir ve istenen Tweetlere hızlıca ulaşılabilirsiniz.

Rehber : Twitter Arama ile Eski Tweetleri Bulma

Twitter gelişmiş arama üzerinde yer alan bölümlerden önce arama kriterlerinizi giriyorsunuz. Ardından alt kısımdaki bölümü kullanarak tarih aralığı seçip aramanızı gerçekleştirebilirsiniz. Gelişmiş aramanın fonksiyonları içerisinde bir hesaptan gönderilen ve içinde “x bir kelime” geçen bir tweet olabileceği gibi, bir hesaptan başka bir hesaba gönderilen tüm tweet’ler şeklinde de mümkündür.

Twitter Arama ile Eski Tweetleri Bulma

Eğer geçmişte gönderdiğiniz tweetlerden istemedikleriniz varsa buradan rahatlıkla silebilirsiniz. Bunun için arama sonucunda karşınıza çıkan tweet’in bulunduğu kutudaki üç nokta simgesine tıklayarak “tweet’i sil” seçeneğini kullanmanız yeterli olacaktır.

Hem kullandığınız akıllı telefon üzerinden hem de bilgisayar ile tarayıcı üzerindenkullanılabilen gelişmiş arama sistemi ile eski tweetleri bulma işlemi oldukça kolay.

comments powered by Disqus