Twitter için Fotoğraf Arama Motoru : PicFog

Sosyal

Microblog servisi Twitter üzerinde fotoğraf paylaşmak için web tabanlı çalışan belirli twitter araçlarından bazılarını duyurmuştuk. Twitter hesabınıza fotoğraf göndermek istediğinizde bu fotoğraf paylaşım servisleri aracılığı ile istediğiniz fotoğrafı tweet etmek suretiyle twitter üzerinde paylaşabiliyorsunuz. Twitter için bu fotoğraf paylaşım servisleri arasında bizim tanıttığımız Pix.im{.broken_link}, Twitpic{.broken_link}, Tweetphoto yanısıra yFrog ve Twitgoo gibi internet sitelerini sayabiliriz.

Sosyal medya içerisinde gerçek zamanlı (real time) arama ve paylaşım aracı olarak büyüyen Twitter için yukarıda bahsettiğimiz fotoğraf paylaşım servisleri üzerindeki fotoğrafları kullanarak, gerçek zamanlı görsel arama imkanı sunan PicFog{.broken_link} ortaya çıkmış.

Picfog gerçek zamanlı görsel arama servisi, Twitpic, yFrog ve Twitgoo üzerinde paylaşılan fotoğrafları kullanarak, bunları arama imkanı sunuyor. Arama işleminizi bir anahtar kelime girerek gerçekleştirebiliyorsunuz. Buna göre küçük resimler halinde sunulan arama sonuçları içerisinden Twitter üzerinde paylaşılan görsellere ulaşabiliyorsunuz.

Picfog anasayfasına girdiğinizde önünüzde akan küçük resimleri görebiliyorsunuz. Aynı twitter arama servisleri gibi Picfog, yukarıda bahsedilen servislerden twitter’a gönderilen fotoğrafları gerçek zamanlı olarak önünüze getiriyor. Bu yüzden PicFog’a Twitter için gerçek zamanlı fotoğraf arama motoru diyebiliriz.

PicFog ile Twitter’a gönderilen fotoğrafları görebilmek için twitter üyeliğinizin olmasına gerek bulunmuyor. Bu yüzden twitter hesabı olan veya olmayan herkes PicFog üzerinde arama yapabiliyor.

comments powered by Disqus