Twitter ile Dosya Paylaşımı : TweetCube

Sosyal

Popülerliği gün geçtikçe artan microblog servisi Twitter için 140 karakterlik mesaj ile sınırlı kalmak kaydıyla anlık olarak paylaşımda bulunabileceğiniz bir sosyal ağ tanımında bulunuyoruz. Twitter basit ve sade gözüken arayüzünün ve işlevinin yanısıra Twitter API kullanılarak twitter üzerinden çalışan sayısız uygulamasıyla anılmaktadır.

Twitter araçları sayesinde twitter üzerinde fotoğraf paylaşımı yapıldığını biliyoruz. Gene bu uygulamalardan bir tanesi olan TwitDoc sayesinde ise twitter üzerinde dosya ve döküman paylaşımı{.broken_link} gerçekleştirebilmekteyiz. Twitter hesabınızı kullanarak dosya paylaşabilmenizi sağlayan bir diğer servis ise TweetCube olarak karşımıza çıkıyor.

Ücretsiz bir servis olan Tweetcube ile twitter üzerinde hemen her türlü dosya paylaşılabiliyor. Bunların arasında fotoğraf dosyalarını, müzik ve video dosyalarının paylaşılmasını sayabiliriz. Tweetcube üzerine yükleyeceğiniz dosya boyutu 10mb olarak belirlenmiş. Ancak buna bağlı kalarak istediğiniz kadar dosya yükleme işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Tweetcube kullanarak yüklediğiniz dosyalar 30 gün süreyle tutuluyor ve ardından siliniyor.

Twitter hesap bilgilerinizi girerek giriş yaptığınız Tweetcube, twitter ile dosya paylaşımı gerçekleştirmek istediğinizde başvurabileceğiniz bir servis.

comments powered by Disqus