Twitter ile Dosya ve Döküman Paylaşımı : Twitdoc

Sosyal

Microblog servisi twitter, 140 karakterlik mesaj ile sınırlı kalmak kaydıyla anlık olarak paylaşımda bulunabileceğiniz bir sosyal ağdır. Popülerliği gün geçtikçe artan Twitter‘ı yukarıdaki gibi basit bir şekilde tanımlayabiliyoruz. Twitter kimilerine göre gereksiz, kimilerine göre ise sosyal medyaya yön veren araçların başında geliyor. Twitter Nedir? Twitter Rehberi{.broken_link} yazısında ayrıntılı bir şekilde hangi alanlarda kullanılabileceğini görmüştük.

Twitter üzerinde fotoğraf paylaşımı için Twitpic{.broken_link}, Tweetphoto ve Pix.im{.broken_link} servisleri ile twitter her geçen gün daha fazla paylaşımı destekleyen bir sosyal medya kıvamına gelirken, karşımıza tüm döküman formatlarını ve görsel tabir ettiğimiz resim dosyası formatlarını destekleyen Twitdoc çıkabiliyor.

Twitdoc dosya paylaşım işlemini Twitter üzerinden gerçekleştirmeye yarayan ilk servis olarak duyuruldu. Twitdoc döküman formatları içerisinde PDF dosyaları, Microsoft Office dökümanları, Openoffice dökümanları gibi bilinen çoğu döküman formatını destekliyor. Bunun yanısıra görsel resim formatlarının çoğu dökümanların yanısıra dosya paylaşımı için kullanılabiliyor.

Twitdoc tarafından desteklenen dosya biçimleri ise resimler için (jpg, png, gif), dökümanlar içinse: Word (doc, docx), PowerPoint (ppt, pptx, pps), Excel (xls, xlsx), PDF, PS, Open Office (odt, odp, sxw, sxl), ve metin (txt, rtf).

Twitdoc anasayfasında da görebileceğimiz üzere dosya yükleme ve twitter hesabınıza paylaşmak üzere dosya göndermek oldukça kolay bir hale getirilmiş. Basitçe twitter kullanıcı adınız ve şifrenizi giriyorsunuz. kaç karakter kaldığını gösteren alana twitter mesajınızı giriyorsunuz. Yüklemek istediğiniz dosyayı seçiyorsunuz ve işlem tamam.

comments powered by Disqus